Domů » Bleskovky » Je to oficiální: Chrome OS dostane Google Play Store a aplikace pro Android (aktualizováno)

Je to oficiální: Chrome OS dostane Google Play Store a aplikace pro Android (aktualizováno)

Google včera na úvodní přednášce vývojářské konference I/O představil spoustu novinek, avšak na některé očekávané věci vůbec nedošlo. V posledních měsících se například spekulovalo o sblížení systémů Android a Chrome OS, a i když se o něm Google na své keynote nezmínil, nechal nahlédnout pod pokličku alespoň na svém blogu.

F101_Pixel2_Silver_PlayStore

Na Chrome OS se bude nově nacházet obchod Google Play, z něhož bude možné stahovat aplikace navržené pro Android. Podle Google mají mít androidí aplikace možnost běžet ve třech různých velikostech okna a pochopitelně podporovat klávesnice a myši. Uživatelé Chromebooků podle Google dostanou možnost instalovat aplikace Office pro Android a pracovat v offline režimu, případně hrát hry jako je Minecraft, Hearthstone apod.

chrome os

Obchod Google Play má být v Chrome OS dostupný později v tomto roce, aplikace pro Android budou podporovány na širokém spektru zařízení, jejichž kompletní seznam je k nahlédnutí na těchto stránkách. Jako první se této novinky dočkají ve vývojářském programu Asus Chromebook Flip, Acer Chromebook R11 a také Chromebook Pixel od Google.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments