Jarní Creators Update je v cílové rovince. Poslední sestavení odstraňuje vodoznak

Velká jarní aktualizace Windows 10 je prakticky hotová. Microsoft na sklonku minulého týdne vydal nové sestavení pro Insidery s číslem 17128, které nahrazuje předchozí build s číslem 17127. Novinkou je odstranění vodoznaku z oblasti nad hodinami, a také odstranění data expirace, které testovací buildy doprovází. Zřejmě tak máme před sebou žhavého kandidáta na verzi RTM.

Windows 10 Insider preview

I přestože se jedná pouze o malý číselný skok, došlo i na jednu novinku, která se týká asistentky Cortany. Dostává novou funkci Cortana Show Me, kterou si mohou uživatelé z podporovaných regionů zvlášť stáhnout z Windows Store.

Cortana Show Me
Cortana Show Me
Autor: Microsoft Corporation
Cena: unknown
  • Cortana Show Me Screenshot
  • Cortana Show Me Screenshot
  • Cortana Show Me Screenshot
  • Cortana Show Me Screenshot

Show Me je zatím jakýmsi průvodcem v Nastavení, zatím obsahuje 15 různých položek, které dají (zejména začátečníkům) rady, jak se dostat k určitým úkonům v systému, např. aktualizování Windows, odinstalovaní aplikací, apod. Mezi standardní Cortanou a funkcí Show me dá přecházet zkratkou Alt + T.

Dá se předpokládat, že Microsoft podepíše RTM verzi jarního updatu tento nebo příští týden, do služby Windows Update by mohla být aktualizace vpuštěna 10. dubna, na kdy vychází tradiční záplatovací úterý. V něm vyšla i loňská jarní aktualizace desítek.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *