Domů » Bleskovky » Jaké modely chytrých telefonů jsou nejpopulárnější v Číně?

Jaké modely chytrých telefonů jsou nejpopulárnější v Číně?

Nedávno jsme vás informovali, jak drahé telefony se v Číně prodávají a jak se daří konkrétním výrobcům. Teď se podíváme na specifické modely, které jsou na největším trhu populární. Údaje jsou sesbírané za poslední čtvrtletí loňského roku a pocházejí od společnosti Baidu, která je jakousi obdobou Google v Číně. Dají se tedy považovat za důvěryhodné.

Jak je z grafu níže patrné, velký podíl patří Samsungu. Řekl bych, že na západních trzích to bude velmi podobné, když bychom si odmysleli iPhone, který v Číně zatím nenašel pevnou půdu pod nohama, jelikož není dostupný u největšího operátora China Mobile.

Děkuji za doplnění v komentářích. Je vidět, že Čínština dělá problém i zdrojům z místa. Jedná se pouze o telefony s Androidem. Ondrřej Gardavský napsal:

Nokia tam není proto, že ona tabulka shrnuje pouze zařízení s Androidem (je to v nadpisu). Proto tam není ani iPhone, o němž bych rozhodně netvrdil, že zde v Číně nenašel pevnou půdu pod nohama, když je vidět na každém kroku. China Mobile ho sice nenabízí, protože používá nekompatibilní standard 3G sítě (TD-SCDMA), ale nikdo vám nebrání si iPhone opatřit ve volném prodeji, nacpat do něj SIM kartu od China Mobile a používat ho ve 2G síti – s pomalým internetem je to sice imho jen půlka špásu, ale spousta lidí to takhle dělá (přenos čísla k jinému operátorovi totiž provést nelze). Ostatní dva operátoři (China Unicom a China Telecom) iPhone ve své nabídce mají, ovšem aby ho měl člověk za zvýhodněnou cenu, tak si k němu musí zvolit docela drahý tarif, který spousta lidí nevyužije. Za plnou cenu pak u operátorů vyjde dráž než v Apple Store… 

Jinak jak se říká, že Samsung investuje těžké love do reklamy, tak na tom něco bude – v Pekingu o reklamu na některý z jeho produktů zakopnete doslova na každém rohu. Nokia se v tomhle sice taky snaží (celé chodby na některých prestupních stanicích metra „zdobí“ Lumia), ale zatím jí to moc nepřináší (s Lumia, potažmo jakýmkoli WP zařízením jsem snad ještě nikoho neviděl a že po tom v MHD a metru docela koukám).

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments