Jaké je nejlepší umístění čtečky otisků prstů? Dejte nám vědět v anketě týdne

jumpstory fingerprint scanner ctecka otisku prstu bezpecnost iphone

Čtečka otisků prstů dnes už patří mezi standardní výbavu většiny chytrých telefonů. Biometrické ověřování identity jsme si zvykli používat nejen pro přístup do samotného smartphonu, ale také pro potvrzování bankovních transakcí či jako rychlý způsob přihlašování do aplikací.

Ačkoli se na přítomnosti čtečky otisků prstů v telefonu shodne většina výrobců, panují rozpory o jejím nejlepším umístění. Někteří umisťují čtečku v podobě tlačítka pod displej, jiní využívají kombinované možnosti vypínacího tlačítka a čtečky, konzervativnější výrobci ji umisťují na záda a v poslední době se více prosazuje trend její integrace do displeje.

Jaké je podle vás nejlepší umístění čtečky otisků prstů?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nás ovšem zajímá, kde čtečku otisků prstů preferujete vy, naši čtenáři? Upřednostňujete ji raději vepředu, vzadu či na boku smartphonu? Hlasujte v anketě nebo nám dejte vědět do komentářů.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku