Domů » Bleskovky » Jak vyvolat skryté servisní menu na Samsungu Galaxy S III?

Jak vyvolat skryté servisní menu na Samsungu Galaxy S III?

Na Samsungu Galaxy S III můžete prostřednictvím telefonní aplikace vyvolat skryté servisní menu, prostřednictvím kterého lze otestovat vybrané systémové funkce. Na číselníku pouze stačí zmáčknout klávesy *#0* # a následně se objeví obrazovka s několika různými možnostmi.

 
Na číselníku pouze stačí zadat speciální kód a rázem se ocitnete v servisní nabídce 

V prvním řádku najdete testy barev (červená, zelená, modrá), v druhém pak test reproduktoru, vibrací a barevných přechodů na displeji. Skrze servisní nabídku lze dále prověřit fotoaparát i přední kamerku, senzory, dotykovou vrstvu, hlavní systémový reproduktor či funkce signalizační diody. Testy spojené se servisní nabídkou se vám mohou hodit v případě, že na vašem telefonu něco nefunguje úplně správně, a ještě před odesláním na reklamaci si tuto skutečnost můžete ověřit. Na závěr doplníme, že servisní nabídka funguje pouze na oficiálních verzích ROM; pokud používáte neoficiální (například MIUI…), nabídka se vůbec neobjeví.

  

Aktualizováno: Děkujeme všem čtenářům za reakce. Vypadá to, že servisní menu je funkční na všech telefonech značky Samsung, a to dokonce už na starých Omniích s Windows Mobile. Výjimku tvojří pouze Galaxy Nexus.

Zdroj

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

16 komentářů

 1. Paci (neregistrovaný)

  Tato kombinace funguje i Galaxy Note. Ověřeno

 2. Phil.cz (neregistrovaný)

  Funguje i na SGS.

 3. zdeněk (neregistrovaný)

  Galaxy S II funguje

 4. „tajemné“ kódy jsem naposledy vyťukával snad na nějakém Siemensu:-)

  Určitě se hodí např. při kupování telefonu z druhé ruky, škoda, že to není nějak lépe přístupné z menu, tohle bude vědět asi promile z promile uživatelů.

 5. KubaKaa (neregistrovaný)

  Na Galaxy Note(CM9) nefunguje..:)

 6. H. (neregistrovaný)

  Funguje i na Samsung i8000 Omnia II (OS: Windows Mobile 6.5)

 7. Tento kód není žádnou novinkou a funguje téměř na všech telefonech značky Samsung bez ohledu na to jaký se v daném přístroji nachází operační systém tedy Android, Windows Mobile (Phone), či Bada a dokonce i takzvaný hloupý systém ! (vyzkoušeno na Samsungu Jet a funguje !)

  • Díky za komentáře, už jsem o tuto informaci bleskovku aktualizoval :). Myslím, že spousta výstupů se bude hodit třeba vývojářům (senzory, displej…).

 8. bensson (neregistrovaný)

  Nefunguje na Samsung Galaxy S3 s Omega Rom v11

 9. funguje pouze na Samsung rom, nikoliv na CM, AOSP a AOKP:(.. škoda

 10. radioactivex (neregistrovaný)

  Mám SGSII brandovaný od T-Mobile, Android 4.0.3 od T-Mobile a nefunguje

 11. sfsfsd (neregistrovaný)

  nefunguje!!!

 12. JH (neregistrovaný)

  Galaxy S Advance funguje

 13. Podobná servisní nabídka se objeví i po zadání kódu *#7353#

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).