Domů » Články » Jak vybrat mobil s nejlepším fotoaparátem?

Jak vybrat mobil s nejlepším fotoaparátem?

[placená inzerce] Dnešní moderní mobily se vyznačují špičkovým fotoaparátem a selfie přední kamerou. Ty nejlepší fotomobily s tou nejvyšší kvalitou převyšují i některé levnější kompaktní fotoaparáty. Při výběru je třeba zaměřit se na parametry, jako jsou: rozlišení, světelnost objektivu, profesionální režimy nebo špičkové technologie (například laserové ostření a podobně).

Rozlišení

Rozlišení je udáváno v pixelech a představuje množství detailů, které je fotoaparát schopen vykreslit. Zároveň nám tohle číslo udává i velikost fotografie (například pro budoucí tisk). Ne vždy platí, že čím lepší rozlišení, tím lepší kvalita. Více detailů muže někdy ubrat na kvalitě, jako například digitálním šumem, moaré a podobně. Průměrný fotoaparát má rozlišení okolo 16 až 18 megapixelů. Lepší chytré telefony se dostanou na 15, někdy dokonce až na 20 megapixelů.

Objektiv (optika)

Kvalita, světelnost, odolnost vůči optickým vadám, to všechno jsou parametry, na které je třeba dávat si pozor. Čím lepší světelnost, tím lepší výsledky. Hlavně v situacích při nedostatku světla, kdy dokážeme i tak udělat krásné záběry plné kvality. Nejlepší modely mají tuto hodnotu f/2.0 nebo méně.

Technologie spravování obrazu

Různé mobily a značky disponují různým množstvím editačních nástrojů a softwarů, které po zachycení obrazu všechno zpracují a upraví do výsledné podoby. Samotné softwary dokáží spravit dnes už i časosběr, zpomalený záběr, zrychlené video a podobně.

Displej

Abychom mohli všechny ty detaily snímku, barevnost a ostrost vidět, je důležité, aby měl mobil i displej s pořádným rozlišením. Minimálně by měl mobil disponovat HD rozlišením 720 x 1280 bodů. Lepší displeje mají Full HD rozlišení 1080 x 1920 bodů a ty nejlepší 1440 x 2560 bodů, nebo i více.

Při koupi a výběru vám tedy doporučujeme hledět na jednotlivé parametry představené v tomto článku. Ještě pro lepší představu o nejlepších fotomobilech, které na trhu vládnou, nezapomeňte si také ověřit recenze a testy jednotlivých modelu. Technologie se posouvají dopředu neskutečnou rychlostí a každý rok přicházejí výrobci s lepšími technologiemi. Přejeme vám hodně štěstí při správném výběru.

PR článek

Tento text má charakter PR článku. Jedná se o reklamní sdělení – komerční článek. V případě, že máte zájem o spolupráci či publikaci PR článku, kontaktujte nás na e-mailu reklama@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments