Jak si vede čtyřjádrová verze Samsungu Galaxy S4 v benchmarcích?

Samsung Galaxy S4 (preview) byl před několika dny konečně oficiálně představen a v internetových diskuzích se to samozřejmě jen hemží příspěvky týkajícími se klíčového modelu korejského výrobce pro letošní rok. Mnoho fanoušků bylo zklamáno z toho, že Galaxy S4 nakonec použije osmijádrový procesor Samsung Exynos Octa jen na vybraných trzích a značná část planety se bude muset spokojit „jen“ s verzí používající čtyřjádrový čipset Qualcomm Snapdragon 600. První benchmarky druhé jmenované varianty ale ukazují, že ani tento čip nového krále Samsungů brzdit nebude a my se pojďme podívat, jak obstál oproti konkurenci.

Antutu (vyšší skóre je lepší)

Samsung Galaxy S4 (Snapdragon 600) 25900
Sony Xperia Z (Snapdragon APQ8064) 20607
HTC Droid DNA (Snapdragon APQ8064) 20594
Samsung Galaxy Note II (Exynos 4412) 17353
Google Nexus 4 (Snapdragon APQ8064) 17027
Samsung Galaxy SIII (Exynos 4412) 15771

Je škoda, že se ve srovnání neobjevují také modely HTC One (preview) a LG Optimus G Pro (preview), vzhledem ke stejnému použitému čipsetu se však dá očekávat, že výsledky budou velmi podobné. Zajímavé bude i srovnání s druhou verzí Samsungu Galaxy S4 používající osmijádrový procesor Samsung Exynos Octa, podle dostupných informací by se ale čísla neměla nijak závratně lišit. Mezi zařízeními s Androidem tedy Galaxy S4 bude obsazovat vrchní příčky, jak to ale vypadá ve srovnání s konkurencí na jiných platformách? To nám prozradí multiplatformní benchmark Geekbench.

Geekbench (vyšší skóre je lepší)

Samsung Galaxy S4 (Snapdragon 600) 3163
Apple iPhone 5 (Apple A6) 1647
Blackberry Z10 (TI OMAP 4470) 1430

Vzhledem k faktu, že problém s výkonem nemá ani žádné ze zařízení umístěných v tabulkách pod Galaxy S4, dá se předpokládat, že nová vlajková loď Samsungu opravdu nabídne dostatek síly ještě na dlouhou dobu dopředu. Nesmíme opomenout ani fakt, že daleko více, než surový výkon procesoru, koncový uživatel ocení dobře optimalizovaný systém. To však minimálně v rámci řady Galaxy S u Samsungu problém nikdy nebyl a není důvod očekávat, že u Galaxy S4 tomu bude jinak.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku