Domů » Bleskovky » Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob

Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob

Mobilní aplikace jsou živou vodou chytrých telefonů. Zatímco ti disciplinovanější z nás mají v telefonech jen to nejnutnější, co používají každý den, většina z nás má v telefonu někdy i stovky aplikací, které ani při nejlepší snaze nevyužijete všechny. Jak je ale všechny snadno a rychle protřídit? Samozřejmě můžete ručně projít celý váš seznam aplikací, což ale není příliš časově efektivní. Naštěstí existuje rychlejší cesta.

Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob
Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob

Samotný Obchod Play od Googlu čas od času některým uživatelům vyhodí notifikaci, která přímo vybízí uživatele k tomu, aby pročistil své zařízení od nepoužívaných aplikací. A není nic jednoduššího, než tuto výzvu vyslyšet. Notifikace vás zavede do nabídky v aplikaci Google Play, kde můžete snadno a rychle označit a odstranit nepoužívané aplikace.

Pokud vám notifikace nevyskočí, můžete do této nabídky zabrousit i sami, a to přes nabídku Moje aplikace a hry – Nainstalováno, kde klikněte na položku Úložiště. Následně se objeví seznam aplikací s informací o tom, kdy jste kterou z nich naposledy použili.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

25 komentářů

 1. Co kdybyste raději napsali článek, jak se zbavit výrobcem předinstalovaných aplikací, které nejdou odinstalovat klasickou cestou? Jak odinstalovat aplikaci, která lze normálně odinstalovat, snad ví každý čtenář smartmanie…

  • Svatá pravda!!

  • Je to poměrně snadné. Navštiv konkurenční web SvětAndroida a tam máš postup na různé telefony jak je odinstalovat. Dokonce tam jsou odkazy na xda developers kde se dočteš, které aplikace jsou nepotřebné.
   Já mám Galaxy S10 a odinstaloval jsem skoro všechny aplikace od Samsungu včetně otravné Bixby a polovinu aplikací od Google. Taky jsem se zbavil aplikací, které mi neustále cpaly nějaké reklamy.
   Postup je snadný, není potřeba odblokavat telefon a ani nic instalovat. Stačí spuštění aplikace na PC a připojit mobil. Jen he třeba dobře promyslet co odinstalovat. Android obsahuje překvapivě hodně aplikací, které jsou vzájemně propojeny.

  • Já vím, jak si poradit, nehledám tady návod ani radu. Jen by mi pro ostatní, kteří to nevědí, přišel takový návod více užitečný než tento.

  • To souhlas.

 2. Fajn funkce, ale samostatný článek si URČITĚ nezaslouží. Jak píší ostatní, dejte sem návody jak se zbavit předinstalovaných aplikací (buď kompletně nebo alespoň do nějaké míry zablokovat) u běžných značek a tohle tam dejte jako doplněk…

 3. díky za komentáře. Máte pravdu, že takový článek by dával smysl. Určitě jej připravíme ??

  • Zvláště v dnešní době by se hodil nějaký ZEVRUBNÝ návod a stručný popis ohledně běžných aplikací v telefonu, protože KAŽDÝ telefon je už z výroby plný aplikací, které uživatel určitě nevyužije všechny a zbytečně žerou místo, paměť, AKUMULÁTOR… A hlavně běžný uživatel si s tím neví rady, pak eventuelně nadává na celý OS…

 4. Úplně nejrychlejší způsob je koupit si iPhone a přejít na iOS :P

  • A získat spoustu nepotřebných aplikací od Applu!

  • Vetsinu z kterych muzes odstranit jednodusse krizkem na plose ;)

  • To už se tu řešilo a došli jsme k závěru, že většinu odstranit nejde. Tak to tu hloupě neotvírej znova.

  • _qam_: Většinu aplikací od Apple odstranit samozřejmě lze.

  • qam: Tak to si nejak spatne pamatuju..
   [odkaz]

   Po tomhle vsem ti zustane Photos, Camera, Clock, Appstore, Wallet, Settings, Phone, Messages, Safari, Find iPhone a Health… Tj. 11 nejzakladnejsich aplikaci.

  • No, to zustane porad dost balastu, ktery si na Androidu v klidu odinstaluju a na iOS nikoliv.

  • _qam_: Je třeba si uvědomit, z jak velké množiny je ona většina ? On je totiž iOS v základu dost čistý OS, vlastně nejčistší na trhu.

  • „Androidu v klidu odinstaluju“

   Slozite nainstalovat ADB na pocitaci, pripojit telefon, povolit tunu veci at to funguje, slozite pres command line odinstalovavat aplikace s sanci, ze tam neco pos.eru. Jo opravdu jednoduchy, v klidu :)

  • Presne tak, bez rootovani, bez rizika ze neco pokazis, bez ztraty zaruky. Zadna slozitost.

  • Jojo, pro kazdyho beznyho uzivatele hracka a jeste na to dodavaj instrukce v manuale a nemusis nic zkoumat na nejakych xda forech :D
   Jsem rad ze tyhle pakarny uz nemusim resit a telefon proste funguje tak, jak ma, a aplikace, ktere by se dali povazovat za balast, odinstaluju hned na telefonu :)

  • Presne tak, zvladne to i clovek nepolibeny IT.
   U IOS nemas co resit, tam temer nic nejde a system ti nic nedovoli a nic neumi, protoze to je jen chytresi barevna kalkulacka, iOS = OS pro deti.

 5. Nemělo by to být označené jako placená propagace firmy Apple?

  • Jako že tématem bloarware na Androidu upřednostňovat iOS? No, to je skutečně metamarketing?

 6. Zajímavé, mi to nabídlo téměř všechny aplikace i ty, co používám denně ….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).