Domů » Bleskovky » Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob

Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob

Mobilní aplikace jsou živou vodou chytrých telefonů. Zatímco ti disciplinovanější z nás mají v telefonech jen to nejnutnější, co používají každý den, většina z nás má v telefonu někdy i stovky aplikací, které ani při nejlepší snaze nevyužijete všechny. Jak je ale všechny snadno a rychle protřídit? Samozřejmě můžete ručně projít celý váš seznam aplikací, což ale není příliš časově efektivní. Naštěstí existuje rychlejší cesta.

Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob
Jak se zbavit nepotřebných Android aplikací? Ukážeme vám nejrychlejší způsob

Samotný Obchod Play od Googlu čas od času některým uživatelům vyhodí notifikaci, která přímo vybízí uživatele k tomu, aby pročistil své zařízení od nepoužívaných aplikací. A není nic jednoduššího, než tuto výzvu vyslyšet. Notifikace vás zavede do nabídky v aplikaci Google Play, kde můžete snadno a rychle označit a odstranit nepoužívané aplikace.

Pokud vám notifikace nevyskočí, můžete do této nabídky zabrousit i sami, a to přes nabídku Moje aplikace a hry – Nainstalováno, kde klikněte na položku Úložiště. Následně se objeví seznam aplikací s informací o tom, kdy jste kterou z nich naposledy použili.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.