Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Jak rychle dokážete složit Rubikovu kostku? Robot již za méně než 1 sekundu

Jak rychle dokážete složit Rubikovu kostku? Robot již za méně než 1 sekundu

S Rubikovou kostkou se nejspíše setkal každý z nás. Zkoušeli jste však někdy měřit, za jak dlouho se vám ji podařilo složit, pokud se to vůbec podařilo? V mém případě to byly dlouhé dny, nicméně na světě jsou i tací, kteří dokáží rébus vyřešit během necelých 5 vteřin. Konkrétně za 4,906 sekundy, což je současný (lidský) rekord.

RubikCube03b

U robotických řešitelů, jako je Sub1, jehož naprogramování pro řešení Rubikovy kostky zabralo inženýrům stovky hodin práce, se doba skládání dostala dokonce pod jednu sekundu. Na složení rébusu tak, aby na každé stěně byla pouze jedna barva, stačilo robotovi těžko uvěřitelných 0,887 sekundy, tedy v podstatě oka-mžik.

Tvůrci robota Sub1 již zaslali video k posouzení pracovníkům do Guinessovy knihy rekordů, kteří nyní budou zkoumat, zda byl pokus platný, a zda bude čas uznán jako světový rekord. Jelikož na podobných strojích, které se specializují na řešení hlavolamů, pracuje mnoho týmů po celém světě, je možné, že i tento rekord bude během několika měsíců překonán.

Zdroj

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentáře

  1. BRudolph

    Tohle zvládnu levou zadní taky :D

  2. Robota to nekdo/clovek kauci, doslova to do nej naleje u lidi to rak snadno nejde, naposledy jsem se s ni trápil jako makej kluk a asi dvakrát se mi to povedlo jinak klasika jako ostatní,rozebrat na kostičky a zpět, slozeni to bylo taky tak co :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel