Domů » Bleskovky » Jak prohlížeči Chrome na desktopu a iOS aktivovat Material design?

Jak prohlížeči Chrome na desktopu a iOS aktivovat Material design?

Google už pár měsíců pracuje na obnově vzhledu pro Google Chrome známého jako Material design. Změna se týká jak mobilního, tak desktopového prostředí. V týdnu byla vydána verze Google Chrome 68, která již obsahuje nové prvky Material designu. Verze je určená pro systémy iOS a Mac. Pro systém Android byl Chrome 68 vydán taktéž, ale prozatím neobsahuje změny vzhledu.

Zatímco se desktopová verze zahalila do pláště zakulaceného a bělejšího vzhledu, v mobilním prostředí jsou změny mnohem dramatičtější. Nově jsou ovládací prvky přesunuty na spodní lištu a Google se rovněž zaměřil na oblast spuštěných karet v prohlížeči tak, aby byla užitečnější. Na spodní liště nyní najdeme tlačítka vpřed a zpět, tlačítko pro vstup do aktivních karet a také nové tlačítko vyhledávání, které je ideální pro rychlý vstup do adresního řádku. To se jistě může hodit.

Desktopová verze Chromu prozatím neobsahuje oblý design záložek. Tento vzhled se objevil pouze v dubnové vývojářské verzi, ale stále se nedostal do stabilní verze prohlížeče.

Jak aktivovat Material design

Desktopová verze Chromu

 1. Přejděte na stránku: chrome://flags/#top-chrome-md
 2. Vyhledejte položku UI Layout for the browser’s top chrome (Měla by se vám automaticky označit žlutě) a změňte nastavení z default na refresh
 3. Restartujte Chrome a užijte si nový design

chromerefresh

Chrome pro iOS

 1. Přejděte na stránku: chrome://flags/#top-chrome-md
 2. Najděte položku UI Refresh Phase 1 a povolte ji
 3. Restartujte Chrome a užijte si nový design

Na závěr je potřeba dodat, že zmíněný návod pro desktopovou verzi nefunguje pouze na systému MacOS, ale rovněž na Windows 10. Postup je zcela stejný. V případě, že máte zařízení 2v1, nebo tablet, je možné zvolit variantu Touchable Refresh, což je nové provedení pro dotykové displeje s větší úhlopříčkou. Výsledný efekt vás jistě velmi potěší.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

5 komentářů

 1. Právě jsem to aktivoval na počítači a líbí se mi to. I když se mi více líbí a raději používám Firefox.

 2. V Chrome Canary už našťastie tlačidlo pre otvorenie novej karty (+) vrátili napspäť na pôvodné miesto vpravo za všetky karty.

 3. Nic se mi nezmenilo

  • Skontroluj si, či máš nainštalovanú najnovšiu verziu 68.

   chrome://settings/help

 4. Skvělé, díky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).