Domů » Bleskovky » Jak na Androidu zobrazit uložená hesla na Wi-Fi? Poradíme, jak na to

Jak na Androidu zobrazit uložená hesla na Wi-Fi? Poradíme, jak na to

Určitě už jste někdy byli v situaci, kdy jste někomu potřebovali sdělit heslo k Wi-Fi, ke které jste připojeni, ale zpaměti jej neznáte. Věděli jste ale, že na Androidu si přístupové údaje můžete poměrně jednoduše zobrazit?

android privacy

Máte-li na svém zařízení Android ve verzi 10 nebo vyšší, postup je jednoduchý. Stačí si otevřít nabídku Nastavení, pokračovat do kategorie Síť a internet, otevřít položku Wi-Fi a vybrat dotyčnou síť, k níž jste připojeni.

Otevře se vám její podrobnější nastavení a uprostřed obrazovky vpravo uvidíte tlačítko Sdílet. Na to klikněte, potvrďte identitu heslem, otiskem nebo obličejem a objeví se vám heslo včetně QR kódu, který je možné k připojení využít.

Pokud máte smartphone od Samsungu, můžete si nechat vygenerovat pouze QR kód, ale heslo se (pravděpodobně z bezpečnostních důvodů) nezobrazí.

Co když mám starší verzi Anroidu?

Složitější je situace u Androidu 9 nebo starších verzí. Tady už budete ke zobrazení potřebovat root. Skrze správce souborů, který podporuje i zobrazení systémových složek, přejděte do adresáře /data/misc/wifi a otevřete si soubor wpa_supplicant.conf, kde by se vám SSID a heslo mělo zobrazit.

Alternativně můžete využít některou z aplikací, jež údaje dohledá za vás. Bohužel, protože některé telefony hesla ještě dodatečně šifrují, nemusejí tyto postupy fungovat na všech zařízeních.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

13 komentářů

 1. :-( bohužel nefunguje

  • Dobrá rada je drahá, když nenapíšeš na jaké verzi nefunguje. A na jakém mobilu.

 2. Na Nokia 6.1 my to ide už od septembra minulého roku ako som preinštaloval na Android 10 …

  • Heslo sa dá zobrazit aj pri vypnutej WiFi – stlačte uložené siete – vyberte si sieť ktorá má zámku – klikni na zdielať – PIN alebo palec a heslo je na svete…

 3. U Samsungu S21 5G lze pouze QR kód, heslo to neukáže ani náhodou.

 4. Stačí udělat screenshot toho QR kódu a třeba přes google lens si přečíst obsah QR kódu.

 5. Aby vám to fungovalo musíte pouze udělat jailbreak, root, přeinstalovat čistý Android a ztratit záruku…
  Pár bezvýznamných drobností které přece každý uživatel snadno zvládne… I takový který potom neví kde najít heslo k wifi???
  Nebo mít Pixel, což je asi jediný mobil který má čistý Android z výroby. Super návod který funguje pro jediný mobil.
  To už je jednodušší to heslo vyrýt gravírovačkou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).