Domů » Bleskovky » Jak manuálně aktualizovat Samsung Galaxy S5 na Android 5.0 (návod)

Jak manuálně aktualizovat Samsung Galaxy S5 na Android 5.0 (návod)

Samsung pozvolna začíná pro model Galaxy S5 uvolňovat aktualizaci na Android 5.0. Pokud ale vaše nedočkavost dosahuje příliš vysoké úrovně, existuje způsob, jak update nainstalovat již nyní. Potřebujete k tomu několik věcí. V první řadě je potřeba počítač s Windows, na němž je nainstalovaný software Odin (program od samotného Samsungu určený k flashování ROM – stahujte zde) a USB ovladače pro Samsung Galaxy S5 (stahujte zde).

 

Následně je potřeba stáhnout ROM, která je určena pro zařízení s modelovým označením SM-G900F (ujistěte se v Nastavení -> Info o telefonu, že ji skutečně máte). Před zahájením procesu je také nutné nabít Galaxy S5 alespoň na 80 %. Dodejme také, že s instalací nové ROM přijdete o všechna data v telefonu a proto si ta potřebná zálohujte. Pokud jste splnili vše výše uvedené, pak následujte tyto čtyři kroky:

1) Zapněte u svého smartphonu v Nastavení -> Možnosti pro vývojáře ladění USB. Pokud nemůžete onu podnabídku najít, je třeba v sekci Info o telefonu sedmkrát klepnout na položku Číslo sestavení. O tom, že jste tento krok provedli správně, vás bude informovat notifikace v liště.

2) Vypněte svůj Samsung Galaxy S5. Nyní ho spusťte v recovery módu pomocí trojhmatu (vypínací tlačítko, klávesa domů, tlačítko snížení hlasitosti) a klávesou pro zvýšení hlasitosti vstupte do módu určeného k flashování ROM. Pokud se vám zařízení v tomto bodě zasekne, vyndejte baterii a postup opakujte.

3) Spusťe na svém počítači Odin v administrátorském módu a připojte k němu Galaxy S5. Pokud se okénko nad nápisem ID:COM rozsvítí modře, program detekuje připojení telefonu.

4) Klikněte na tlačítko AP a otevřete si složku, kam jste si rozbalili stažený firmware. Zde zvolte soubor s koncovkou .tar.md5. Zaškrtněte políčka Auto-reboot a F. Reset Time a ujistěte se, že možnost Re-partition zaškrtnuta naopak není. Pokud dosud vše proběhlo v pořádku, stiskněte tlačítko Start. Po dokončení instalace se telefon automaticky restartuje a můžete si užívat výhod nové verze Androidu.

Na závěr jen dodejme, že při nesprávném postupu může dojít k poškození zařízení a proto proces doporučujeme provádět jen za přítomnosti někoho, kdo má již s podobnými zákroky zkušenosti.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

10 komentářů

 1. Dan (neregistrovaný)

  zdravím redakce.. chtěl bych se jen zeptat jestli tímto zákrokem prijde telefon o záruku nebo ne děkuji za odpoved

  • Fernando (neregistrovaný)

   nepřijdeš, nemusíš se bát :)

  • Ano Záruku přicházíš. Ten kdo tvrdí že ne, tak neví co píše.

   Postup zde uvedený není určen pro koncového zákazníka. Odin je Servisní Aplikace. Pro koncového zákazníka je určen pouze postup aktualizace přes OTA a nebo přes Kies…

  • MarkSmith (neregistrovaný)

   Aleco :D a ako v servise zistia ked tam je ofiko ROM ze to bolo flashovane ked v samotnom ESC pouzivaju ODIN?

 2. Michal (neregistrovaný)

  Zdravim chci se zeptat kdyz tohle udelam a vyjde nejaky novy FW pujde tenhle jiz nahrany v telefonu automaticky aktualizovat OTA po officialnim vypusteni nebo zase vse rucne musim? Diky

 3. Michal (neregistrovaný)

  Diky takze kdyz dejme tomu nekdy v budoucnosti :) bude android 5.1 nabidne ho telefon sam a aktualizuji skrze wi-fi bez toho abych musel neco nahravat zpet?Ja jsem to nikdy nedelal takze o tomhle nic nevim. Chtel jsem si neco nahrát i na S3 mini jenze jsem nenasel nic novejsiho nez 4.1.2 a to mam v telefonu officialne :/

  • lol (neregistrovaný)

   Na S3 mini ani nic novsie oficialne uz nevyjde, prvou a poslednou verziou pre tento model bola 4.1.2. Samsung na svoje telefony okrem vlajkovych lodi uplne kasle.

 4. Michal (neregistrovaný)

  Aha ja jsem myslel ze tam muzu nahrat cokoli si stahnu porad nekde ctu jak nekdo nekam nahral neco co uz officialne nevyslo stejne jako v tomto pripade Lolipop na S5 ktery taky jeste nevysel a pritom to jde…

 5. radek (neregistrovaný)

  Jde Android 5.0 instalovat i na s5 mini ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).