iWatch: Chytré hodinky od Apple se objeví ještě letos (spekulace)

Na pozici Applu coby lídra v segmentu s mobilní elektronikou si již delší dobu brousí zuby několik význámných společností a proto je pro něj velice důležité, aby co nejdříve přišel s produktem, který mu pomůže jeho náskok i nadále udržet. Tím se mají stát chytré hodinky s neoficiálním označením iWatch. Nejnovější zvěsti naznačují, že na jejich vývoji v současnosti pracuje početný tým inženýrů, který vede dvorní designér Applu Jonathan Paul Ive. Podle dalších spekulací mají iWatch běžet na patřičně upravené verzi operačního systému iOS, která bude uzpůsobena pro dotykové ovládání na malém displeji.

Zde však vyvstává otázka nad výdrží integrovaného akumulátoru. Cílem je, aby hodinky vydržely fungovat alespoň čtyři až pět dní na jedno nabití. Současné prototypy se však k této hranici ani zdaleka nepřibližují a stěží vydrží nabité jeden pracovní den. V zákulisí se též šušká, že tým okolo tohoto projektu řeší zádrhel v podobě vhodného rozhraní, které má zajišťovat komunikaci mezi hodinkami a iPhonem. Apple má samozřejmě na vyřešení těchto problémů zatím dostatek času a jistě se nám bude snažit naservírovat produkt, který ho opět katapultuje daleko před ostatní konkurenci.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku