TOPlist

iWant na Václavském náměstí otevřel novou Apple prodejnu. První zákazníci mohou ušetřit tisíce

iwant APP prodejna6
 • iWant otevřel první Apple Premium Partner prodejnu přímo v centru Prahy
 • Jde o nejvyšší kategorii prodejen mimo Flagship Stores, které provozuje přímo Apple

Blíž k ikonickému Apple Store se Česko zatím nedostane. Na Václavském náměstí v paláci Koruna dnes iWant otevřel svou první Apple Premium Partner (APP) prodejnu. „Jde o první prodejnu tohoto typu v Česku, která není v nákupním centru a nese ducha značky Apple – tedy exkluzivní umístění v srdci evropské či světové metropole. Dlouho jsme čekali, než se uvolnila exkluzivní lokalita v paláci Koruna. Je to umístění, které si prodejna tak vysoké kategorie zaslouží,“ vysvětluje Petr Syrůček, majitel a zakladatel skupiny maloobchodního prodeje elektroniky Smarty BRANDS., do které iWant patří.

Prodejny Apple Premium Partner jsou druhou nejvyšší kategorií prodejen hned pod tzv. Flagship Stores, které provozuje přímo Apple. Tyto obchody mají z centrály společnosti Apple jasně danou podobu se vzdušným prostředím, minimalistickým uspořádáním a velkými dřevěnými stoly, na kterých jsou produkty prezentovány. Důležitou roli hraje také světlo nebo přesné rozmístění produktů.

iwant APP prodejna5

V Česku donedávna fungovaly pouze prodejny nižší úrovně, takzvané Apple Premium Reseller (APR). „APP prodejny mají striktnější pravidla. Design každé jednotlivé z nich pečlivě plánuje centrální tým Apple, mají speciálně vyráběné zařízení od podlahy až po nábytek. Díky tomu se Flagship Storům velmi blíží,“ uvádí Petr Syrůček.

Slevy pro nejrychlejší

Jako akci při otevření nové prodejny nabízí iWant celou řadu Apple produktů, a to včetně originálního příslušenství, s výraznými slevami. Zákazníci tak do vyprodávání zásob získají slevu 25 % na MacBooky a 15 % na telefony iPhone, iPady, Apple Watch a AirPods a značkové příslušenství. Domů si tak můžou odnést například:

 • MacBook Air M2 už od 27 743 korun
 • MacBook Air M1 už od 22 493 korun
 • iPhone 14 už od 21 242 korun
 • iPhone 11 už od 11 024 korun
 • iPad Air už od 16 142 korun
 • iPad už od 8 916 korun
 • Apple Watch Series 8 už od 9 767 korun
 • Apple Watch Ultra už od 21 242 korun
 • …a spoustu dalších produktů s významnou slevou

V prodejně budou ale po vzoru Flagship Storů probíhat i různé workshopy a akce právě pro uživatele Apple produktů. Zákazníci se tak mohou těšit na spoustu novinek, které pro ně iWant chystá.

V Praze i v regionech

Nová prodejna v paláci Koruna má díky svému centrálnímu umístění potenciál stát se nejvytíženější kamennou prodejnou sítě iWant. „Očekáváme, že přitáhne jak uživatele zařízení Apple z řad Pražanů, tak turisty. Viděli jsme to v naší dosavadní APR prodejně na Můstku, kde zhruba třetinu zákazníků tvořili zahraniční návštěvníci města. Zajímá je, jak vypadá prodejna Apple v samotném centru světové turistické metropole, kupují si většinou značkové příslušenství anebo produkty, které zde vyjdou o něco levněji než v jejich domovské zemi,“ uzavírá Petr Syrůček.

V blízké době plánuje iWant otevřít další APP prodejny i v regionech. Bude také jeden z prvních českých prodejců Apple, který otevře prodejnu této vysoké kategorie i mimo Prahu. „Zatím můžeme prozradit jen to, že nové APP prodejny chystáme, další je v plánu v Liberci. Další podrobnosti ale řekneme již brzy,“ slibuje Petr Syrůček.

Autor článku Michal Javůrek
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku