Ivio.tv je nová česká služba pro bezplatné sledování filmů online

Ve čtvrtek byla oficiálně představena nová videoslužba, po které mnoho lidí dlouho volalo. Služba ivio.tv umožňuje přehrávání filmů a seriálů a tak již déle nemusíme hledat film na YouTube nebo Ulozto.cz. Většina videobsahu je možné sledovat naprosto zdarma a bez jakékoliv registrace. V tom případě je však před videem a po každé půl hodině přehrána reklama. Pokud chcete sledovat filmy bez reklam a přerušení, můžete si za poplatek 29 Kč na měsíc reklamy odstranit.

 

V případě, že vámi vybraný film není k dispozici zdarma, máte několik možností předplatného. Můžete si zaplatit prémiový účet na jeden den za 39 Kč, na týden za 99 Kč, na měsíc za 189 Kč, na tři měsíce za 499 Kč nebo na jeden rok za 1 999 Kč.

    

Filmy obsahují dabing i původní zvukovou stopu, ale není možno zobrazit titulky. To by se však brzy mělo změnit. Přímo při přehrávání si můžete vybrat i kvalitu, nicméně většina filmů končí u kvality SD (nazvaná jako Vysoká), která příliš kvalitní není. Přesto je zarážející, že je ještě pět různých nižších kvalit. Zde se zřejmě jedná o přípravu na přehrávání na mobilních zařízeních, kde může být nižší rozlišení dostačující (nebo nutné vzhledem k rychlosti připojení k internetu).

Mobilní aplikace pro službu ivio nejsou zatím k dispozici, ačkoliv by se brzy měli dočkat majitelé zařízení s iOS. Později by se měla objevit i aplikace pro Android a v neposlední řadě by se mělo ivio dostat i do chytrých televizorů. Ještě bychom měli zmínit, že pro přehrávání videa je nutný Silverlight, což pro některé uživatele může být limitující.

Autor článku
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku