Domů » Bleskovky » iPhony v roce 2020: 120Hz displeje, 5nm procesory a podpora 5G

iPhony v roce 2020: 120Hz displeje, 5nm procesory a podpora 5G

Od letošních iPhonů se žádná velká revoluce neočekává – zepředu mají být prakticky stejné jako ty loňské, vzadu je pak má zdobit poměrně kontroverzní čtvercový fotomodul. Ten bude pravděpodobně také jediným pořádným tahákem, větší změny si zřejmě v Cupertinu schovávají na příští rok.

120Hz displeje

Apple například zvažuje, že své telefony vybaví novými displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz, přičemž kvůli úspoře baterie je bude možné přepínat i na 60 Hz. Kalifornský gigant prý o těchto displejích aktuálně hovoří s korejskými společnostmi Samsung a LG. 120Hz by nebyly u Apple žádnou novinkou, používá je poslední řada tabletů iPad Pro.

iphone

5nm čipsety

Letošní iPhony zcela bezpochyby přinesou výkonnější čipsety, ovšem větší posun je očekáván opět až příští rok. Výrobce jablečných čipsetů, firma TSMC, má v příštím roce v plánu přejít na úspornější 5nm výrobní proces. Představení prvních 5nm čipsetů má proběhnout už v první polovině roku 2020.

apple a14

Podpora 5G

Poslední novinkou, kterou můžeme od iPhonů roku 2020 očekávat, je nativní podpora sítí páté generace. Letos to Apple kvůli problémům ve vývojovém oddělení společnosti Intel nestihne, naštěstí se mu opět podařilo urovnat spory s Qualcommem a navázat novou spolupráci.

Nezbývá než doufat, že i letošní iPhony přinesou zajímavé inovace, neboť ve světle těchto spekulací si mohou mnozí zájemci nechat zajít na letošní řadu chuť a počkat na příští rok.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments