Domů » Bleskovky » iPhony se neprodávají podle očekávání. Apple možná bude zlevňovat

iPhony se neprodávají podle očekávání. Apple možná bude zlevňovat

Server DigiTimes zveřejnil zprávu, podle níž Apple zvažuje snížení ceny u svého iPhonu X, protože se neprodává tak, jak by si společnost přála. Ke spekulacím o snížení ceny se připojili i někteří analytici, kteří předpokládají rovnou zlevnění celého portfolia iPhonů z roku 2017.

iPhone X se neprodává podle očekávání. Prodeje iPhonů přesto možná překonají rekord

Jakkoliv nepravděpodobně tyto informace působí, možná nemusí být úplně nepodložené. Apple totiž podle dostupných informací nenaplňuje očekávání o prodejích v Taiwanu, Singapuru a USA. Zejména poslední trh je pro jablečnou společnost velmi důležitý a Applu by se tak dost možná vyplatilo zvážit menší zlevnění, které by mohlo podpořit prodeje.

Apple ceny iPhonů snižuje pravidelně, ovšem vždy až po představení nové generace. Nyní by se jednalo o snížení cen aktuální řady a není jisté, kde by společnost mohla toto rozhodnutí oznámit.

iPhone X: recenze

Pokud se ale zlevnění dočkáme, bude to pravděpodobně hned zkraje příštího roku, pravděpodobně na začátku jara. Spekuluje se například o konferenci WWDC ’18.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

23 komentářů

 1. K poslední větě – WWDC je v červnu… Takže jestli chtějí zlevňovat – nemá smysl čekat s tím do června. Obávám se, že to je jen bublina.

 2. Apple a slevy? ale no tak, tomu nemuze nikdo verit :) oni vedi co prodavaji a v jejich pozici jim jsou ukradeny maly prodeje u novinky.. osmicky se prodavaji moc dobre, tak co…

 3. Ach jo to už i zde budete psát ty blbosti jako na mobilenetu?
  Ničím nepodložená kachna.

  Aktivace nových zařízeních v období letošních Vánoc:
  Apple 44%
  Samsung 25%
  Huawei 5%
  Zbytek po 3-0%

  Z toho u Apple je iPhone X jeden z nejlépe prodávaných telefonů – o procento na tom byla lépe 7 a o desetinky 6 jenže to sou dnes staré telefony za poloviční a třetinovou cenu X.
  X má tak výrazně vyšší prodeje než 8 a to je X věčně nedostupné s cenou 30-35 tisíc.

  Na rok 2018 Apple objednává 200 milionu displejů místo 50 co měl teď pro X.

  Než tyhle kachny raději nepište nic.

  • Mohu se zeptat, jak dobře vidíš do marketingových plánů Apple, že něco takového můžeš tvrdit? Jestli prodeje odpovídají plánům asi soudit nemůžeš.

  • Uni? Jsi to ty? Nebo se opravud nasel jeste jeden takovy hlupak jako uni?

 4. Co je bohužel horší, u iPhonu X jsem si už všiml na bílém pozadí, když například píšu zprávy, nebo i na klávesnici, že zůstávají být viditelné stíny po ikonách.

 5. SLOVovcaZtater

  A nebo také ne ….. Jirka zase plácá hovadiny a žmoulá v ruce Lumii.
  Mám již 3 galaxy v řadě, ani jednomu Samsungu se za 2 roky displej nijak nezměnil, nevypálil atd … bla, bla jiříku.

  • Zajdi si na ocni. Ze se AMOLED vypaluje dnes popiraji jenom naprosti tupci. HTCJirka je magor a sasek, ale v tomto ma pravdu.

  • Aha super ty hlu*aku, měl jsem taky několik Samsungů a dokonce i telefon kde byl použit Amoled panel a na všech se mi po delší době objevily duchové a vypálené hodiny nebo jiné statické prvky jako je třeba horní lišta. Na té to bylo vidět nejvíce a nebo třeba Waze aplikace. Ta se ráda vypaluje do pozadí.

   A ať na Galaxy S2, Note 2, Galaxy Nexus, Galaxy S6 Edge+

   Tohle je jeden z největších neduhů Amoled panelů a vědí to všichni.

  • 2SLOVovcaZtatAr

  • SLOVovcaZtater: Jediný, čeho můžeš dosáhnout je to, že ti ten displej odchází po celé ploše rovnoměrně, aby nebyly alespoň vidět ty statické prvky. Ale amoled odchází každým používáním, jeho svítivost se postupně mění, to je jeho vlastnost, žádný, že někomu se to nestává, to prostě neexistuje. Tady je vidět rozdíl mezi částí displeje, která častěji svítí a částí, která byla většinou zhasnutá [odkaz] Tak že to je i rozdíl mezi novým a používaným displejem. I když to nevidíš, protože nemáš s čím porovnat a dekradace je postupná, věř tomu, že i tobě ten displej odchází.

  • Existuje asi šest různých technologii výroby OLED (AMOLED) displejů. Některé jsou hodně náchylné na vypalovaní statických obrazců některé skoro vůbec. K nejrychlejší degradaci dochází u modrých subpixelů. Proto existuje několik softwarových triků s posouváním barevného prostoru, aby se vypalování snížilo. Zatím však neexistuje OLED displej u kterého by se podařilo vypalování úplně eliminovat. Ony totiž vypalováním trpí všechny zobrazovače od CRT přes plazny až po klasické LCD (tn, pva, ips, atd).
   U OLED je ještě jeden problém. Jsou hodně náchylné na technologické nepřesnosti výroby. Takže ze stejné výrobní série se může jeden panel vypalovat hodně a u druhého může být na tom dobře.

  • Tak se jdi na vlastní oči podívat do Datartu na Černý Most chytráku, abys viděl, jak vypadá vypalený displej u Samsungu S8

 6. Jestli prodeje odpovídají plánům ti asi nikdo než Apple neřekne – tedy ti to neřeknou ani ničím nepodložené články co na toto téma vznikají.

  Vycházej ovšem z jednoduchého faktu – letos bylo objednáno 50 milionů displejů. Na 2018 je objednáno 200 milionů displejů.
  iPhone X je stále nedostatkové zboží – tedy kdyby o něj nebyl zájem tak by se válel na prodejnách ve velikém množství – místo toho lidi musí čekat a lítat po všech čertech aby se k němu dostali.

  Onu statistiku prodejů si můžeš snadno dohledat – byla zpracována společností patřící Yahoo.

  • Blecha ti vyvbětlí, že když pracuješ s fakty, jsi hlupák. Ano, i tací borci zde jsou…

  • Michal: Je pravdou, že článek vychází z nepodložených informací „analytiků“. Na druhou stranu tvé argumenty jsou založené na nepodložených informacích. Článek je o tom jestli je Apple spokojen či není s prodeji A to sám uznáváš že nevíš.

   Takže si počínáš stejně jako ti „analytici“ – svoji domněnku vydáváš za fakta. Všichni nejsou takoví hlupáci aby ti to sežrali. Elektroniku (čipy) vyvíjím profesionálně skoro 10 let, takže vím přibližně jak dodavatelské řetězce fungují a dovedu si představit 1000 a jeden důvod proč tomu tak může být (viz. tvůj argument s displeji).

 7. Komentář „Těžko budete hledat někoho, komu by se nelíbil“!!! Našli jste třebas mě!! :-D :-D :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).