iPhony se neprodávají podle očekávání. Apple možná bude zlevňovat

Server DigiTimes zveřejnil zprávu, podle níž Apple zvažuje snížení ceny u svého iPhonu X, protože se neprodává tak, jak by si společnost přála. Ke spekulacím o snížení ceny se připojili i někteří analytici, kteří předpokládají rovnou zlevnění celého portfolia iPhonů z roku 2017.Nepřehlédněte

iPhone X se neprodává podle očekávání. Prodeje iPhonů přesto možná překonají rekord

Jakkoliv nepravděpodobně tyto informace působí, možná nemusí být úplně nepodložené. Apple totiž podle dostupných informací nenaplňuje očekávání o prodejích v Taiwanu, Singapuru a USA. Zejména poslední trh je pro jablečnou společnost velmi důležitý a Applu by se tak dost možná vyplatilo zvážit menší zlevnění, které by mohlo podpořit prodeje.

Apple ceny iPhonů snižuje pravidelně, ovšem vždy až po představení nové generace. Nyní by se jednalo o snížení cen aktuální řady a není jisté, kde by společnost mohla toto rozhodnutí oznámit.

Pokud se ale zlevnění dočkáme, bude to pravděpodobně hned zkraje příštího roku, pravděpodobně na začátku jara. Spekuluje se například o konferenci WWDC ’18.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku