Domů » Bleskovky » iPhony mají problém, Siri komukoliv přečte skryté zprávy

iPhony mají problém, Siri komukoliv přečte skryté zprávy

Brazilský web Mac Magazine odhalil zajímavou chybu zabezpečení v iOS 11, která paradoxně souvisí s bezpečnostní funkcí systému. V iOS 11 totiž lze aktivovat režim ochrany soukromí, v němž se na uzamčené obrazovce zobrazují notifikace komunikačních aplikací, ale není vidět samotnou zprávu. U iPhonu X je tato funkce aktivní ve výchozím stavu, u ostatních modelů ji lze manuálně zapnout.

Standardně tedy musíte nejprve odemknout obrazovku a až pak získáte přístup k obsahu zpráv, ovšem existuje způsob, jak toto omezení obejít. Stačí totiž požádat Siri, aby vám zprávu přečetla. A ta vám bez problémů vyhoví i v případě, že máte tuto ochrannou funkci aktivní.

Jedinou výjimkou jsou systémové Zprávy, u nichž je třeba telefon odemknout. Jakákoliv alternativní aplikace však už nijak chráněna není, zprávy doručené skrz Messenger, WhatsApp, Telegram nebo Skype budou přečteny každému, kdo získá k uzamčenému iPhonu přístup.

Vzhledem k tomu, že se tento problém týká podle všeho všech aplikací třetích stran, bude chyba pravděpodobně přímo v příslušném API Applu. Funkce předčítání zpráv ze zamčené obrazovky byla dostupná i dříve, ovšem zjevně by měla být deaktivována v případě skrytí obsahu zpráv, na což Apple zřejmě zapomněl.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments