Domů » Bleskovky » iPhony mají problém. Po obdržení speciální zprávy se ihned restartují (video)

iPhony mají problém. Po obdržení speciální zprávy se ihned restartují (video)

Na serveru Reddit.com se včera objevilo velmi zajímavé vlákno, ve kterém uživatel upozorňoval, že po obdržení zprávy s textem a arabskými znaky došlo k samovolnému restartu jeho iPhonu. Uživatelé, kteří používají jailbreak, se dostanou do tzv. Safe Mode. V případě, že po restartu otevřete aplikaci Zprávy, může dojít k jejímu okamžitému ukončení. A v takovém případě nepomůže ani restart telefonu.

Apple už o problému ví a pracuje na opravě, která bude součástí další softwarové aktualizace. V případě, že vám specifický text přijde do konverzace, kterou máte zrovna otevřenou, nic se nestane. K restartu iPhonu dojde pouze tehdy, pokud se nenacházíte přímo v dané konverzaci. A pokud máte displej vypnutý, dojde po jeho aktivaci (a zobrazení notifikace s textem zprávy) k restartu.

Jak opravit ukončování aplikace Zprávy?

V případě, že vám nějaký vtipálek tento text poslal a aplikace Zprávy vám po otevření neustále padá, přejděte do Galerie, odkud odesílateli zprávy odešlete libovolný obrázek. To zabrání tomu, že se specifický text již nebude zobrazovat na konci konverzace, ale nahradí jej právě obrázek z galerie. Vy pak v aplikaci Zprávy celou konverzaci smažete a již nebude docházet k okamžitému ukončování.

Stačí poslat tuto zprávu a iPhone se restartuje:

effective. 
Power
لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ

Pokud se chcete vyhnout dalším restartům telefonu (pro případ, že by vám někdo další znovu poslal tento text), vypněte dočasně upozornění na zprávy či alespoň zobrazování náhledu zpráv v notifikacích. Restart systému totiž způsobuje právě ono zobrazení notifikace a někteří uživatelé reportovali, že když jim text někdo poslal skrze jinou aplikaci (Skype, Twitter…), došlo po zobrazení notifikace rovněž k restartu telefonu.

My jsme si odeslání textu vyzkoušeli na redakčním iPhone 6 Plus s iOS 8.3 a k restartu telefonu skutečně došlo. Následný pád aplikace Zprávy se naštěstí neobjevil, nicméně do redakční pošty nám od rána chodily dotazy na samovolné pády aplikace Zprávy, což přisuzujeme právě této chybě. Pokud odeslání zprávy také vyzkoušíte, dejte nám do diskuze vědět, jak vaše jablečné zařízení zareagovalo.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

26 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Funguje i na iPadu 1gneerace a mini 2. A funguje to i na fb, v komentářích to nekdo vložil, dal sem komentovat a pokaždé spadl fb :D

 2. shd (neregistrovaný)

  to je ta stabilita ktorou sa tu uni tak ohana na vsetkych … jedna sms a telefon v prdeli :D

  • A zase špatně, já se oháním stabilitou platformy, nikoli OS:-) Nejsem úplně newbie, abych věřil na jakýsi dokonale stabilní OS. Btw. mám tu teď zrovna reprodukovatelný postup k BSOD na W8.1 běžnými aplikacemi:-)

  • femx (neregistrovaný)

   a podelis se s nami, nebo to dal nechame v risi snu a pohadek?

  • wtf (neregistrovaný)

   vydrž, teraz niečo hladá na webe

  • FEMX (NEREGISTROVANÝ): reaguješ na koho? Zda na mě, tak podělím, nicméně s vývojářem, nechci se tě nijak dotknout, ale ty mi zde nebudeš moc užitečný:-)

  • femx (neregistrovaný)

   @uni ano reaguji na tebe, nezlob se kdyz napises vylozenou hloupost je potreba ji take dolozit. Pokud mas reprodukovatelny problem kdy beznymi aplikacemi narusis integritu OS takovym zpusobem ze crashne, tak ocekavam ze ji take dolozis. Takto je to jen mlaceni prazdne slamy ukrivdeneho usera iOS platformy ktery byl dotcen naprosto amaterskou chybou, ktera se v soucasne dobe uz jen tak nevidi

  • Uni si jen potreboval ulevit a zachranit ego, nýbrž jeho bozsky iOS má chybu, dosti amaterskou, tak jako protivahu zbrkle vytahnul stolni Windows 8.1, kde nakonec zamerne samozrejme není schopen nic dolozit.

  • femx (neregistrovaný): Proč bych ji proboha dokazoval? Když ti budu tvrdit, že je odvrácená strana Měsice, přece ti to taky za ručičku nepůjdu ukázat. Pokud tu někdo píše vyloženě hlouposti, jsi to ty.

   Užívám Android a Windows:)

   Celé to byla jen zajímavost, že se dá něco jako BSOD vyvolat i dnes v aktuálních W, což není úplně běžné, jen poukázání, že nic není dokonalé.

   Fakt nechápu, proč bych tady měl zbytečně mlátit slámu v konfiguraci a prostředí, kde vzniká chyba, když je to samé značně užitečnější provést s vývojářem. Tady se to zase sešlo…

  • lerion (neregistrovaný)

   Dokazovat? Nic dokazovat nemusíš. Ale když tu dle svých slov teď máš „zrovna reprodukovatelný postup k BSOD na W8.1 běžnými aplikacemi“, rádi bychom se o tom dozvěděli něco víc.

   Každopádně to ale stejně moc nesouvisí. Nevím o tom, že bych mohl shodit Windows tím, že na ně zašlu SMS nebo E-mail a to prosím zcela bez interakce uživatele.

  • „Fakt nechápu, proč bych tady měl zbytečně mlátit slámu“

   Hlavně, že mlátíš „slovní“ slámu bez podkladů a důkazů, takže to bylo z Tvé strany jen plácnutí, aby jsi ochránil iOS a jeho amatérskou ba přímo školáckou chybu.

   Nepovedlo se ti to, to už se stává.

  • Ajaj, tady jsem šlápl někomu na kuří oko u Windows. Pardon, příště se vyhnu nepříjemným faktům.

  • Kdepak nešlápnul jsi na kuří oko, jen jsi prostě hloupě „plácal“ a vymýšlel jsis, proto jsi ani neuvedl konkrétní případ.Nic jiného na obranu tvého božského iOS tě nenapadlo, stává se.

  • htcjirka: ty zas perlíš, na to se fakt nedá reagovat, těžko to co píšeš považovat za regulérní příspěvky. Radši to už vypni, už teď když se na to podíváš zítra budeš kroutit hlavou:)

 3. lerion (neregistrovaný)

  Rozeslal jsem kamarádům a všichni do jednoho dole :D

  Je to totální průser Applu. Že nějaká aplikace něco nezvládne zobrazit a spadne je velká chyba, ale ok. To je v pohodě a proto tu je operační systém, který se má postarat o to, že se vše obnoví. Když to ale dokáže shodit celý systém, tak kde to jsme?

  Toto je opravdu malér, my se mu tady zasmějeme a pošleme to pár lidem, ale pro Apple to bude mít zejména ze strany enterprise klientů obrovský dopad.

 4. Stačí poprosit SIRI a problém je vyřešen. Teda do doby, než se najde další vtipálek.

 5. Jan Pittner (neregistrovaný)

  Zkoušel jsem na iPodu touch 5 a taky funguje.

 6. Josif (neregistrovaný)

  To je přece nová funkce iOS :-) Konečně přidali příkazový řádek, stejně jako u Windows je i zde příkaz pro restart :-D

  • lerion (neregistrovaný)

   Ale opět tam vložili „Think different“ prvek – příkaz nemůžeš v telefonu napsat, musí ti ho někdo poslat SMS :D

  • wtf (neregistrovaný)

   sak uz to hadam maju aj patentovane :D

  • Pacik (neregistrovaný)

   @ Lerion: Jde to i bez jiného telefonu – stačí sám sobě poslat SMS s tímto textem – Takže opravdu funkční příkazový řádek!

 7. Max (neregistrovaný)

  To neni problem ale vlastnost. Apple nema problemy :D

 8. You are holding it wrong :D

 9. kokon (neregistrovaný)

  Jak se tu zas WP uživatelé utěšují že na tom nejsou tak zle :D

 10. iP4 (neregistrovaný)

  Na iPhone 4 iOS 7.1.2 mi to po obdržení SMS nespadlo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).