iPhony a podpora sítí 5G? Nejdříve v roce 2020

Už počátkem příštího roku budou představeny první smartphony s podporou 5G, mezi prvními bude telefon od značky OnePlus, který se bude spoléhat na 5G modem od Qualcommu. Podporu sítí 5G si pochopitelně nenechá ujít ani Apple, avšak ten nejspíše první vlnu vynechá.

iPhone Xs Max recenze

Podle informací agentury Fast Company hodlá Apple přidat do iPhonů podporu 5G až v roce 2020, a to díky 10nm modemům 8161 od Intelu. Apple aktuálně testuje prototyp čipu Intel 8060, avšak zatím se potýká s přehříváním, které by mohlo v nejhorším případě ovlivnit životnost akumulátoru. Pokud by se problémy vyřešit nepodařilo, má Apple údajně záložní plán použít čipy od čínského MediaTeku, neboť s Qualcommem má dlouhotrvající soudní spory.

Na SMARTmanii jsme kromě letošních jablečných telefonů (recenze iPhone Xs, recenze iPhone Xr) otestovali také nejnovější generaci chytrých hodinek Apple Watch Series 4, jejichž podrobnou recenzi včetně videopohledu naleznete zde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Marek (neregistrovaný)

  Možná jsem méně náročný uživatel, nebo mi jen uniká výhoda v 5G. Současné 4G nacita stránky bleskurychle, v pohodě stíhá 2K videa (možná i 4K, nezkousel jsem), tak k čemu je 5G vlastně potřeba? Navíc s našimi omezenými tarify (FUPy)…

  • Stále dokola, IoT. Bohužel, novináři dokola plkají o mobilech, což laickou veřejnost mate, přesně jak hovoříš.
   Btw. přínos 4G je hlavně v jiných oblastech než rychlost stahování ?

   • zipiik (neregistrovaný)

    Mentor tradičně…Apple to nemá, takže je to zbytečné :) Až bude iPhone obsahovat 5G modem, bude podpora 5G nezbytnou součástí každého mobilu :)

  • zipiik (neregistrovaný)

   5G umožňuje efektivněji využít pásmo, více připojených zařízení, vyšší kapacitu sítě.

   • kee (neregistrovaný)

    Podle informací agentury Fast Company = Cely clanek cista spekulace, ale alespon jste si mohl vyhonit svoje tupe ego.

   • zipiik (neregistrovaný)

    Jak souvisí výhody 5G sítí s nějakou agenturou?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel