Domů » Bleskovky » Qualcomm: příští rok dorazí první vlajkové telefony s podporou 5G. Jeden z nich od OnePlus

Qualcomm: příští rok dorazí první vlajkové telefony s podporou 5G. Jeden z nich od OnePlus

Společnost Qualcomm dnes nepředstavila pouze nový čipset Snapdragon 675, ale na summitu v Hong Kongu ukázala i nový 4G/5G modul QTM052, který má být o 25 procent menší než jeho předchůdce. Díky tomu jej lze snadněji implementovat do nových produktů, čehož mají využít výrobci už v příštím roce.

První 5G telefon od OnePlus

Qualcomm poznamenal, že v příštím roce máme očekávat minimálně dva vlajkové smartphony s podporou 5G, první z nich dokonce dorazí v první polovině roku. Bude jím pravděpodobně OnePlus 7, což nepřímo potvrdil sám šéf OnePlus Carl Pei přímo na tiskové konferenci Qualcommu.

Modemy od Qualcommu údajně používá celkem 19 výrobců, mezi které patří ASUS, HMD, Sony, LG, HTC, OPPO, Vivo, Xiaomi, OnePlus, Motorola a další. Motorola již v letošním roce představila přídavný 5G modem pro své telefony řady Moto Z.

Samsung, Huawei a Apple si hrají na vlastním písečku

S podporou 5G můžeme ale počítat i u dalších značek, zejména první velké trojice Samsung, Huawei a Apple. První dva jmenovaní si vyvíjejí komponenty na své telefony vlastními silami, a Apple se kvůli soudním tahanicím také modemům od Qualcommu vyhne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments