Domů » Bleskovky » iPhonu 5c se začíná dařit v Indii, prodává se lépe než Samsung Galaxy S4

iPhonu 5c se začíná dařit v Indii, prodává se lépe než Samsung Galaxy S4

O prodejích iPhonu 5c (recenze) se doposud psalo spíše v negativním duchu, ale vypadá to, že situace se začíná obracet, tedy alespoň na některých trzích. V Indii hlásí někteří obchodníci, že se iPhone 5c prodává lépe než Samsung Galaxy S4. Podobně jako jinde ve světě, byl v Indii iPhone 5s (videorecenze) hit a byl vyprodán během prvních dnů.


Apple iPhone 5c a iPhone 5s (vpravo)

iPhone 5c tak oblíbený nebyl, stejně jako na ostatních trzích. Většina zákazníků neviděla důvod nekoupit jen o kousek dražší iPhone 5s. Proto Apple udělal to, co měl možná udělat již na začátku. Minulý týden snížil cenu iPhonu 5c v Indii o 13 000 rupií (cca 4 000 korun). Samozřejmě, Apple nesnížil ceníkovou cenu, jelikož podobné věci dělá minimálně. Namísto toho připravil program na odkup starších telefonů, kde sleva na nový iPhone 5c nebo iPhone 4S začíná právě na 13 000 rupiích. Možnost odkupu je limitovaná pouze pro vybrané telefony, jedná se spíše o telefony vyšší třídy, jako Samsung Galaxy S III, Nokia Lumia 925 a BlackBerry Z10. 

- - -

Následkem tohoto kroku se iPhonu 5c začalo dařit lépe a údajně se u řady distributorů prodávají oba aktuální modely jablečného telefonu lépe než Samsung Galaxy S4. U některých se prodeje „pět-céčka“ zvedly po zahájení programu odkupu až trojnásobně. Apple plánuje systém rozšířit i do dalších zemí v Asii, Pacifiku a Jižní Americe.

Pokud se stejný vývoj potvrdí i z dalších trhů, bude tím plně vysvětlen význam iPhonu 5c. Největším problémem levnějšího modelu bylo to, že cena byla příliš blízko dražšímu sourozenci, což program zpětného odkupu eliminuje. Zároveň se tím Applu podařilo snížit cenu, bez toho aby ji doopravdy změnil. iPhone 5c by se tak mohl stát motorem růstu v regionech, kde je Apple tradičně slabší, jelikož většina populace nemá dostatečnou kupní sílu.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments