Domů » Bleskovky » iPhone Xr je telefon s nejdelší výdrží baterie, jaký kdy Apple vyrobil

iPhone Xr je telefon s nejdelší výdrží baterie, jaký kdy Apple vyrobil

Nově představený iPhone Xr se nepyšní jen titulem nejlevnější novinky z letošního portfolia, ale dost možná i nejlepší výdrží baterie, jakou jsme kdy mohli u jablečného výrobce vidět.

Apple překvapivě na tuto skutečnost během představení letošních modelů neupozornil a jen prozaicky uvedl, že nejlevnější z představených iPhonů oplývá výdrží delší o 1,5 hodiny oproti loňskému iPhone 8 Plus (tomu doposud patřilo prvenství) .

Naproti tomu se neopomněl pochlubit, že telefon s přízviskem Max osadil s doposud největší baterií, jež se kdy v redmondských telefonech objevila. Samozřejmě, kapacita baterie neznamená automaticky delší výdrž.

Podle Applu iPhone Xs Max vydrží 13 hodin brouzdání po internetu, 25 hodin telefonování, 15 hodin přehrávání videa nebo 65 hodin přehrávání hudby.

Kdežto iphone Xr nabízí vesměs stejné parametry, jen přidává dvě hodiny prohlížení internetu a jednu hodinu přehrávání videa navíc navzdory menší kapacitě baterie. Stává se tak telefonem s nejdelší výdrží, jež kdy Apple vyrobil.

Proč iPhone Xr vydrží déle?

Je těžké určit, proč si tento model konkrétně stojí nejlépe, nejdůležitějším z důvodů ovšem nebude nic jiného než displej.

Obecně jsou OLED zobrazovače úspornější než ty vyrobené technologií LCD. Avšak iPhone Xr má ve srovnání se zbytkem představených relativně nízké rozlišení a tím i hustotu pixelů, která se pozitivně projevila právě v proklamované výdrži.

Samozřejmě, vývoj baterií je oproti rapidnímu vývoji ostatních komponent značně zpomalený, ale k dílčím změnám přesto průběžně dochází. Prozatím nelze hovořit o výdrži v řádu jednoho týdne, ale i hodinové přírůstky se počítají.

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Matěj Valošek

Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
Subscribe
Upozornit na
guest
39 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments