Domů » Bleskovky » iPhone Xc: takto by vypadal výroční iPhone v plastovém těle (koncept)

iPhone Xc: takto by vypadal výroční iPhone v plastovém těle (koncept)

V roce 2013 představil Apple polykarbonátový iPhone 5c, který však velkou díru do světa neudělal. Všichni očekávali, že se bude jednat o cenově dostupný model, Apple ale sáhnul k takové ceně, která přinutila zájemce o iPhone připlatit si za iPhone 5s, nebo si pořídit předchozí generaci. Apple se již k této variantě nikdy nevrátil, pojďme se však podívat, jak by to vypadalo, kdyby do barevných plastových těl obléknul nejnovější iPhone X.

Za rendery stojí designér Martin Hajek a server iDrop News, který také zmiňuje některé ústupky, díky nimž by mohl být polykarbonátový iPhone Xc levnější než stávající model. Kromě materiálu by se prý dalo ušetřit na displeji, OLED by měl být nahrazen LCD panelem. Cenu by také mohla snížit absence TrueDepth kamery a bezdrátového nabíjení; to by však byla vzhledem k „průchozímu“ plastovému krytu škoda.

Pokud by se Apple rozhodl takové iPhony vyrábět, otevřel by si cestu na jiné trhy, populární by mohly být například v Indii či v Číně. Mohlo by se ale také jednat o vhodné zařízení pro ty, kteří chtějí do jablečného ekosystému vstoupit. Pochopitelně o všem by rozhodovala cena, kterou redaktoři serveru iDrop s ohledem na masový úspěch zařízení stanovují na 449 až 549 USD (asi 9 800 – 12 000 korun bez DPH).

Podle posledních spekulací Apple skutečně odlehčenější variantu iPhonu X připravuje, má se však jednat o celokovové zařízení s LCD displejem.

Příští rok má Apple představit tři iPhony. Ten nejlevnější dostane kovové tělo a LCD displej

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments