Domů » Bleskovky » iPhone Xc: takto by vypadal výroční iPhone v plastovém těle (koncept)

iPhone Xc: takto by vypadal výroční iPhone v plastovém těle (koncept)

V roce 2013 představil Apple polykarbonátový iPhone 5c, který však velkou díru do světa neudělal. Všichni očekávali, že se bude jednat o cenově dostupný model, Apple ale sáhnul k takové ceně, která přinutila zájemce o iPhone připlatit si za iPhone 5s, nebo si pořídit předchozí generaci. Apple se již k této variantě nikdy nevrátil, pojďme se však podívat, jak by to vypadalo, kdyby do barevných plastových těl obléknul nejnovější iPhone X.

Za rendery stojí designér Martin Hajek a server iDrop News, který také zmiňuje některé ústupky, díky nimž by mohl být polykarbonátový iPhone Xc levnější než stávající model. Kromě materiálu by se prý dalo ušetřit na displeji, OLED by měl být nahrazen LCD panelem. Cenu by také mohla snížit absence TrueDepth kamery a bezdrátového nabíjení; to by však byla vzhledem k „průchozímu“ plastovému krytu škoda.

Pokud by se Apple rozhodl takové iPhony vyrábět, otevřel by si cestu na jiné trhy, populární by mohly být například v Indii či v Číně. Mohlo by se ale také jednat o vhodné zařízení pro ty, kteří chtějí do jablečného ekosystému vstoupit. Pochopitelně o všem by rozhodovala cena, kterou redaktoři serveru iDrop s ohledem na masový úspěch zařízení stanovují na 449 až 549 USD (asi 9 800 – 12 000 korun bez DPH).

Podle posledních spekulací Apple skutečně odlehčenější variantu iPhonu X připravuje, má se však jednat o celokovové zařízení s LCD displejem.

Příští rok má Apple představit tři iPhony. Ten nejlevnější dostane kovové tělo a LCD displej

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Kdyby tohle vyšlo za slušnou cenu třeba 15K tak bych si i já koupil jabko.

 2. Odlehčená varianta v kovu? :D Chápu, že je tím myšleno levnější, bez bezdrátového nabíjení, ale lehčí rozhodně nebude.

  • Odlehčenou nemyslí váhou, nýbrž cenou a výbavou oproti Klasickému Xku.

 3. Tak určiteee :D V dobe, keď má kovové šasi už aj J trieda od Samsungu či hocijaké Xiaomi Redmi, urobí Apple plastový model. Ako chápem, že SM potrebuje peniaze z reklamy, ale už by konečne mohli opätovne začať selektovať články ako to robili ešte pred 5 rokmi.

 4. Proč o každém žbleptu každého blba hned dáváte samostatný článek? Apple by snad takto blbej nebyl. Taky mě zarazilo, že kdyby teda nebyla TrueDepth kamera, kam by narvali TouchID nebo něco podobného?

 5. Teraz by sa hodilo klasicke karaskovske a namiesto apple inspirovalo by mohlo byt v titulke. Lumia inspirovala. Ale rozumiem, ze v podani apple fanatika, ktory vidi vsetko cez iOkuliare to nikdy nebude, aj keby apple klonovalo akykolvek mobil.

  • Jakub Karásek

   Dlouho mé nic tolik nepobavilo, jako vaše označování mé osoby Apple fanatikem :-) V životě jsem nic od Apple nevlastnil, nikdy jsem po ničem jablečném netoužil a každý fail Apple mi vykouzlí lehký úsměv na tváři. Evidentně se mi daří psát nezaujatě, když mě škatulkujete do tábora, který se nachází až na úplně opačném konci mých sympatií (spíše naprosto mimo něj).

  • „každý fail Apple mi vykouzlí lehký úsměv na tváři. “

   Ono je to na tech clancich bohuzel poznat. Kdyz Vy pisete o Applu, neni to nezaujate. Coz je take jeden z duvodu, proc jsem na Smartmanii prestal pravidelne chodit.

  • A faily u Google či MS roztrpčení? Čím to, že tak odlišný postoj?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).