Příští rok má Apple představit tři iPhony. Ten nejlevnější dostane kovové tělo a LCD displej

Zdá se, že iPhone X je pro Apple trefou do černého. Podle predikcí analytiků by mohlo být aktuální čtvrtletí pro firmu Cupertina v počtu prodaných iPhonů opět rekordní, a díky iPhonu X bezpochyby naroste i průměrná cena prodaného jablečného telefonu. Jenže právě cena (začínající na 30 tisících korunách) je to, co již někteří zájemci nejsou schopní překousnout.

Recenze iPhone X: jablko s jasným rukopisem

V příštím roce má Apple údajně představit hned tři iPhony, přičemž pokračovatel iPhonu X se má stát základním modelem. Doprovodit jej má model Plus s ještě větší cenou, mezi nimi se pak údajně bude nacházet ještě levnější model s několika ústupky. Na jaké kompromisy se máme připravit, odhaluje japonský server Nikkei.

Podle něj dostane telefon stejný design s vykousnutým displejem pro umístění TrueDepth kamery, samotný panel má být levnější LCD s úhlopříčkou 6,1″, zatímco jeho menší i větší sourozenec bude disponovat OLED panelem. Chybět má také technologie 3D Touch, duální fotoaparát a bezdrátové nabíjení; poslední položka bude údajně vynechána z důvodu použití kovového těla.

Nutno podotknout, že tuto zprávu je nutné brát pouze jako spekulaci, od odhalení současné generace iPhonů uteklo zatím jen málo vody a v příštích měsících může Apple ještě leccos ve svých plánech změnit.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku