iPhone X Plus má dostat 6,5″ OLED displej, podporu dual SIM a zlatou barvu

V letošním roce bychom se měli dočkat tří nových iPhonů. Už dlouze to tvrdí uznávaný analytik Ming-Chi Kuo a jeho slova zatím nikdo nevyvrátil, spíše jsou potvrzována dalšími reporty. Ten poslední od serveru Bloomberg přidává nové informace o chystaném iPhonu s největším displejem; říkejme mu prozatím iPhone X Plus.

Tento telefon má být zvětšená varianta současného iPhonu X se všemi jeho klady a zápory. Má dostat bezrámečkový design, displej s výřezem a nekompromisní hardwarovou výbavu na všech frontách. Podle serveru Bloomberg bude mít jeho OLED displej (nejpravděpodobněji od LG) úhlopříčku blížící se 6,5″ a rozlišení 1 242 × 2 688 pixelů; alespoň takové mají údajně první prototypy. V továrnách ve Vietnamu měla být dokonce pořízena následující fotografie, na níž má být vyobrazen digitizér iPhone X Plus.

Věrohodnost této fotografie má dokládat fakt, že sériová čísla na konektorech jsou v souladu se současnými konvencemi číslování Apple, a to včetně výrobního týdne (46. týden roku 2017). Zpět ale k reportu Bloomberg. Podle něj má být tělo telefonu stejně velké jako u současného iPhone 8 Plus, díky většímu displeji by však mohla být přítomná funkce rozdělení obrazovky pro dvě aplikace. Telefon bude pohánět novější čipset Apple A12, který má tikat i v útrobách vylepšeného iPhone X; ten je údajně také v přípravě. Apple prý u všech nových iPhonů zvažuje zlatou barevnou variantu, na některých trzích bychom se dokonce mohli dočkat dual SIM varianty (možná s využitím e-SIM).

Na straně operačního systému má dojít k vylepšení funkcí využívajících rozšířené reality, hlubší integraci Siri, lepšímu monitoringu zdraví a také má přijít možnost využívat animojis v hovorech skrze FaceTime.

S nástupcem iPhone X a jeho větší variantou má přijít ještě levnější model s 6,1″ LCD displejem a několika kompromisy, které se mají promítnout v nižší ceně. Ta by se mohla podobat částce, za kterou se dnes prodávají „osmičkové“ iPhony.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku