Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » iPhone v roce 2020: máme nové informace o změnách v designu

iPhone v roce 2020: máme nové informace o změnách v designu

I když se letošní iPhony prodávají jen krátce, už se spekuluje o jablečných telefonech pro rok 2020. Zpočátku roku by měl dorazit „levný“ nástupce iPhone SE postavený na designu iPhone 8, mnohem zajímavější však budou telefony připravované na tradiční zářijový termín.

iphone 2020
Takto by údajně mohly vypadat vlajkové iPhony v roce 2020

Design novodobých iPhonů se od přestavení iPhone X prakticky nezměnil, příští rok by však mělo dojít k některým významnějším změnám. Podle designera Benjamina Geskina, který získal informace od spolehlivého zdroje z tábora Apple, mají příští iPhony dostat menší výřez pro TrueDepth kameru, byť změna tvaru zatím není nijak specifikována; v Apple údajně zkoumají různé návrhy (užší, nižší…). Přepracované mají být také anténní linie, údajně budou mít tloušťku větší než 1 mm a namísto plastu sáhne Apple po jiném materiálu.

Zkuste to bez drátů, milý Marconi!

Všechny podzimní iPhony mají přinést podporu sítí 5G, Pro modely se navíc dočkají speciální ToF kamery u hlavních fotoaparátů, která by mohla hrát roli zejména v oblasti rozšířené reality. Spekuluje se také o odstranění Lightning portu, namísto jeho nahrazení zdířkou USB-C však prý Apple bude mít mnohem více kuráže a vsadí všechny karty na bezdrátové technologie.

Bezdrátové má být nejen nabíjení, ale také ultra rychlý přenos dat na krátké vzdálenosti – pomocí technologie UWD až 480 Mb/s do tří metrů od zdroje, do 110 Mb/s do 10 metrů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments