Domů » Bleskovky » iPhone v roce 2020: máme nové informace o změnách v designu

iPhone v roce 2020: máme nové informace o změnách v designu

I když se letošní iPhony prodávají jen krátce, už se spekuluje o jablečných telefonech pro rok 2020. Zpočátku roku by měl dorazit „levný“ nástupce iPhone SE postavený na designu iPhone 8, mnohem zajímavější však budou telefony připravované na tradiční zářijový termín.

iphone 2020
Takto by údajně mohly vypadat vlajkové iPhony v roce 2020

Design novodobých iPhonů se od přestavení iPhone X prakticky nezměnil, příští rok by však mělo dojít k některým významnějším změnám. Podle designera Benjamina Geskina, který získal informace od spolehlivého zdroje z tábora Apple, mají příští iPhony dostat menší výřez pro TrueDepth kameru, byť změna tvaru zatím není nijak specifikována; v Apple údajně zkoumají různé návrhy (užší, nižší…). Přepracované mají být také anténní linie, údajně budou mít tloušťku větší než 1 mm a namísto plastu sáhne Apple po jiném materiálu.

Zkuste to bez drátů, milý Marconi!

Všechny podzimní iPhony mají přinést podporu sítí 5G, Pro modely se navíc dočkají speciální ToF kamery u hlavních fotoaparátů, která by mohla hrát roli zejména v oblasti rozšířené reality. Spekuluje se také o odstranění Lightning portu, namísto jeho nahrazení zdířkou USB-C však prý Apple bude mít mnohem více kuráže a vsadí všechny karty na bezdrátové technologie.

Bezdrátové má být nejen nabíjení, ale také ultra rychlý přenos dat na krátké vzdálenosti – pomocí technologie UWD až 480 Mb/s do tří metrů od zdroje, do 110 Mb/s do 10 metrů.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Vlhký sen ale dosti nereálný.

uni
Uživatel
uni

?

xzeit
Uživatel
xzeit

Stejně je u Applu ten kabel použitelný jen pro nabíjení. Nějaký přenos dat jen s komplikacemi, takže se po odstranění konektoru vlastně nic zásadního nestane.

uni
Uživatel
uni

Naopak, iOS má nejpropracovanější synchronizaci, která sice jede i po WiFi (jak hovoříš, drát je v podstatě jen altrernativa), ale samozřejmě i přes USB. Dovzdělej se, teď jsi fakt za hlupáka.

zipiik
Uživatel
zipiik

No nejpropracovanější…iTunes jsou koncepčně tak 10 let zpátky.

uni
Uživatel
uni

Což vzhledem k tomu, že platformy Android, WP, W10M nebo Tizen nemají nic novějšího, je zkrátka stále to nejmodernější:D

zipiik
Uživatel
zipiik

Nevím jak WP a W10M, zařízení s Androidem lze připojit jakémukoli počítači a pomocí standardizovných protokolů pracovat s daty v zařízení. To se u iPhone vázaném na synchronizaci s 1 počítačem říct fakt nedá.

Menty
Uživatel
Menty

uni: Nejpropracovanější synchronizaci? :D To se dovzdělej v elektru zas ty. Jak píše zipiik, iPhone si nepřipojíš prakticky k ničemu. Navíc, další věc, co samozřejmě nemůžeš vědět je, že Apple ty slavné iTunes už cca před měsícem zařízl, takže to k aplikaci, co tu opěvuješ :D Klasika prostě. „Nevim nic, ale musim něco napsat.“

zipiik
Uživatel
zipiik

Menty: iTunes zařízl jen na macOS, na Windows bohužel vyhnívají dál.

Menty
Uživatel
Menty

zipiik: To je sice pravda, na druhou stranu tam aspoň z pohledu Apple dává nějaký nezájem smysl, když je to vpodstatě konkurence. Ale pravda, na Windows je to prakticky nejhorší program posledních 10 let.

uni
Uživatel
uni

Menty: Tak tvé dojmy opět vycházejí jen z nedostatečných zkušeností. Protože takový Valve Steam nebo Samsung Kies jsou opravdu perly, nebo aplikace operátorů pro konektivitu. Nicméně toto včetně iTunes App jsou jen příštipkáři, vše bledne vedle majstrštychu typu generátor osobních certifikátů, aneb produkce státní zprávy….:)

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: Jak souvisí Valve Steam se synchronizací Androidu? Zkus se přemoct a aspoň jednou udržet téma.

uni
Uživatel
uni

zipiik (neregistrovaný): Musíš se držet vlákna:) MentyNahlásit | 24. 10. 2019 v 11:17 „Ale pravda, na Windows je to prakticky nejhorší program posledních 10 let.“. Reakce to byla na toto.

Souvisí to tedy s tím, jaká aplikace je jaká, včetně Apple iTunes App.

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: Vlákna se drž sám. Výrok byl pronesený v kontextu diskuse o synchronizaci telefonů, takže tvoje zahrnutí Steamu je totálně mimo.

zipiik
Uživatel
zipiik

uni: Diskutovat s tebou je jako hrát šachy s holubem. Nezáleží na tom, jak jste v nich dobří. Holub stejně bude jenom shazovat figurky, vysere se na šachovnici a ještě se bude naparovat jako že vyhrál.

uni
Uživatel
uni

zipiik (neregistrovaný): Zajímavé, jak se čílíš zde nad kontextem kvalit SW, když už samotný zakladatel vlákna vyslovil offtopic, resp. lež, že je konektor vhodný jen na nabíjení. Sach mat😊

zipiik
Uživatel
zipiik

uni:“…Nějaký přenos dat jen s komplikacemi“

Menty
Uživatel
Menty

zipiik: Ne, uni téma držet nebude. Beztak jeho majstrštyk tohoto týdne je, když téma byla výdrž baterie a on ani v prvním příspěvku nedokázal téma udržet, a začal mektat o výdrži samotného displeje. Já už ty diskuze dál nevedu, nemá to cenu. S někym, jehož zkušenosti končí u propagačních letáků Apple, případně občasnou návštěvou elektra. Já Mac narozdíl od něj používám asi 10 let, 10 let a 10 minut v elektru, to je docela rozdíl :)

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

Menty: temu neudrzal ani vedla o aktualizacii na S10/Note10. Hned tam musel zatiahnut svoju modlu, asi vie preco…

Vamez
Anonym
Vamez

Bude i trouba k tomu sporaku?😀

uni
Uživatel
uni

Na sporáky je odborník Huawei, Google, Motorola Mobility, zeptej se spíše jich.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Napíše o sporáku a ozve se trouba, to jste nečekal co?

zipiik
Uživatel
zipiik

:D

xzeit
Uživatel
xzeit

👍😂

Menty
Uživatel
Menty

A zrovna na něco mohl být Apple konečně odborník, ale tiskový mluvčí nám sdělil, že ani v tomto není :DD To fakt naštve.