Domů » Bleskovky » iPhone SE druhé generace má dorazit v březnu. Jakou bude mít výbavu?

iPhone SE druhé generace má dorazit v březnu. Jakou bude mít výbavu?

Společnost Apple údajně počátkem letošního roku představí pokračovatele dva roky starého iPhonu SE, přičemž podle tchajwanského deníku Economic Daily News se o jeho výrobu postarají indické továrny společnosti Wistron. Jaké přinese druhá generace novinky?

Podle nejnovějších informací z Číny má být iPhone SE stále kompaktní model, byť úhlopříčka displeje má narůst ze současných 4″ na 4,2″. Telefon má pohánět čipset Apple A10 Fusion, který byl použit v loňském iPhonu 7, zařízení má přijít ve dvou paměťových variantách se 32 nebo 128 GB. Hovoří se také o fotoaparátech s rozlišením 12 a 5 megapixelů, akumulátorem s kapacitou 1 700 mAh a pochopitelně o nejnovější verzi systému iOS 11.x.

Výše uvedené specifikace musíme brát s rezervou, neboť pocházejí z jednoho zdroje, naopak více zdrojů potvrzuje, že iPhone SE 2 dostane skleněná záda. Díky nim by mohl nejmenší iPhone dostat podporu pro bezdrátové nabíjení. Cena telefonu je odhadována na 400 dolarů (asi 8 500 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments