Domů » Bleskovky » iPhone Edition po boku všech starších modelů: podívejte se na srovnávací fotogalerii

iPhone Edition po boku všech starších modelů: podívejte se na srovnávací fotogalerii

Za týden bude představen nový výroční iPhone, díky všemožným únikům však prakticky známe jeho vzhled i hardwarovou výbavu již dnes. Největším překvapením tak bude pravděpodobně pouze jeho jméno – podle starších informací má nést jméno iPhone 8 nebo iPhone X, podle novějších zpráv se bude jmenovat iPhone Edition.

Ať je jeho jméno jakékoliv, můžeme se těšit na prémiové zařízení s velkým 5,8″ OLED displejem, který se bude rozprostírat na výrazně větší ploše, než bylo zvykem u jeho předchůdců. Kvůli tomu také poprvé bude chybět typické kruhové domovské tlačítko s funkcí čtečky otisků prstů, které bude nahrazeno softwarovými gesty a 3D skenerem obličeje. Díky výrazně ztenčeným rámečkům bude mít nový iPhone jen o něco málo větší rozměry než iPhone 6, 6s a 7, které však mají pouze 4,7″ zobrazovač. Paradoxně stejné modely ve verzi Plus budou rozměrově výrazně větší, a to i přes menší úhlopříčku displeje.

Jak bude nový iPhone X / 8 / Edition vypadat v porovnání se všemi předchozími generacemi, se můžete přesvědčit v následující fotogalerii, kterou s pomocí nefunkční makety vyrobili redaktoři serveru RedmondPie.

iPhone 2G

iPhone 3G /3GS

iPhone 4 / 4S

iPhone 5 / 5S / SE

iPhone 5C

iPhone 6 / 6S / 7

iPhone 6 Plus / 6S Plus / 7 Plus

Na další fotografie, zejména v dalších barevných kombinacích, se můžete podívat do původního článku.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).