Domů » Bleskovky » iPhone by mohl nabídnou svítící logo. Apple si vše patentoval

iPhone by mohl nabídnou svítící logo. Apple si vše patentoval

Apple si zaregistroval patent na „upravitelnou dekoraci“, který by mohla reagovat na „příchozí komunikaci“ a další události. Podrobnější popis odhaluje, že by šlo o svítící logo.

Bíle podsvícené jablko dlouho tvořilo ústřední designový prvek MacBooků. Od roku 2015 však Apple používá jen stříbrnou variantu. Pokud by se však firma nový patent rozhodla využít, možná se dočkáme návratu.

Designový prvek i náhrada notifikační diody

V dokumentaci patentu najdeme ilustrační obrázky ukazující nový svítící prvek mimo jiné na notebooku, tabletu a (zřejmě) iMacu. V samotném textu je ale nejčastěji zmiňován mobilní telefon, což se jeví poměrně logicky. Novinka by totiž měla do značné míry suplovat notifikační diodu, a nejvíce oznámení přichází právě na smartphone.

apple logo patent
Nákres jednotlivých vrstev patentované novinky. Podsvícené logo by mohlo nejen blikat a měnit barvu, ale také být skryté za zrcadlovou vrstvou, nebo naopak matným povrchem.

Zajímavé je, že Apple zdůrazňuje i možnost využití svítícího loga (či okraje přístroje) také k účelům uživatelského přizpůsobení. Majitel iPhonu by tak mohl například sladit barvu loga s použitým krytem a podobně. To je na poměry Applu poměrně nezvyklé, společnost si na možnostech uživatelského přizpůsobení příliš nezakládá.

Tap Your Apple Logo To Make It Glow! How To on iPhone 7

Jestli se Apple někdy tento patent rozhodne využít, samozřejmě nevíme. Pokud se vám ale na svítící logo nechce čekat, můžete si už dnes na některé iPhony pořídit neoficiální modifikaci, která vám jablko rozsvítí. Počítejte ale s tím, že v takovém případě přijdete o záruku.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

27 komentářů

 1. Paráda, tohle chci.

 2. Že by to už vyladili? Apple nikdy nic nevyladil, takže si odpovím sám, že ne. Kdo totiž sleduje macbooky, tak ví, že Apple od svítícího loga upustil z prostého důvodu – svítící jabko prosvěcovalo do displeje a u určitých modelů dělalo nenávratné žluté fleky do displeje. Jo, bylo to pěkné, bylo to tu s námi opravdu dlouho, ale nechme to už umřít. To, že to nové macbooky nemají má důvod.

  • Škoda že jsi viděl MacBooky leda z letadla :-D

   • Už jsem to tu psal několikrát, ale ok, zopakujem pro neregistrované uživatele. Měl jsem jak MBP 2015 13″, tak teď mám mimo jiné MBP 2018 13 s TB. Problém s prosvítajícím jabkem jsem na 2015 neměl, ale je toho plný internet a stačí si projít několik fór v době, kdy tyhle notebooky byly aktuální. Na těch posledních retinách to bylo nejpatrnější, protože se čím dál víc ztenčovalo víko.

   • Dokáž :-D

   • O tomhle ctu taky poprvy. Vim ze je porad docela problem s tim anti-glare coatingem, ale jinak s timhle jsem se jeste nesetkal. A to macbooku dennodenne vidam dost.

  • Co by tam sakra vyladovali? Jak by mohlo svitici logo ovlivnovat display, kdyz je mezi nima baterka a zakladni deska?

   • Ne neni lol

   • No tak to fakt je. Respektive kde podle vás ta baterka a deska je, pokud není mezi zádama a displayem? Bavím se samozřejmě o telefonu, ne o počítači. Svítící jabko jsem na macbooku měl a nikdy jsem popisované problémy nepozoroval, sestra jej používá dodnes. Každopádně srovnávat v tomhle telefon a notebook je hodno tak obyvatele ústavu. Zatímco v počítači to podsvícení dělá přímo display tak v telefonu tu budou muset být dva nezávislé prvky.

  • Razer už má svítící logo jakou dobu.

   • Tvoe, koho zajímá nějaký Razer, který toho za rok prodá co Apple za víkend 😁

   • uni: Někoho určitě ano. A Apple toho prodá možná za víkend, co Razer za rok, nicméně rozhodně ne tobě :DDDD

   • Menty: To není téma. Téma je, kdo z adekvátní výrobců užívá svítící logo na stovkách milionů prodaných telefonů.

   • uni: ty sa radsej do urcovania temy nepustaj. Je viac nez zjanve ze drzat sa temy nedokazes…

  • Pi..ny, ale užitečnější AOD nic.

 3. To bude každý apple onanista hýkat blahem a bude ještě víc krytů s dírou, jen aby to okousané jablko bylo vidět…😂😂😂

  • Co je špatně na tom, když se někdo nevinně pochlubí, že měl v životě úspěch?

   • Pochlubí se čím? Jablkem? :) Ve Státech za pár $ k paušálu…Nevkusem se chlubit může jenom člen sekty a podobnost s Ovečkou je čistě náhodná:)

   • Je rozdíl být úspěšný (pak značku notebooku neřešíš, spíš jestli dneska Porsche nebo Teslu) a myslet si, že koupí notebooku za 40 tisíc jsem úspěšný.
    Ty asi mluvíš o té druhé skupině lidí (spíš chudáčků)

  • Zatím tady hýkáš jen ty :-D

 4. Konecne nejaka zasadni inovace😀

 5. Článek je tady 15 hodin a bazarista uni ještě nezačal tleskat ušima a psát svá moudra, jaká je to užitečná a jedinečná featura? Doufám , že se mu nic nestalo.

  • To je jedině co umí ale rychlonabíjení přes bezdrátovou nabíječku nikoli a musíte se spokojit u mobilu od 20k výš s pouhých 7,5W :D a pokud drátově tak 18W a nebo 5W u levného modelu.

 6. Sakra, teď abych se cítil jako onanista, že mám díru v krytu, aby mi šel vidět můj hezky svítící znak Razer :D

 7. Uni co to meleš za blbosti? Razer prodává především herní příslušenství a dost by mě zajímalo, jak jsi se dopracoval k tomu, že Apple toho prodá za víkend víc, jak přední výrobce herního příslušenství, který sponzoruje spoustu E-sportů a youtuberů. A radši ani nechtěj vidět srovnání poměru cena/výkon, po tom co Razer Phone 2 je všude za 14tis.. pokud si pamatuju Razer Phone 1(za 8.5k) byl mnohem lepší, jak iPhone X (za 22k)
  Ty jsi jeden z tý Apple sekty, který nemá moc rozhled viď, ale to se časem zlepší, uvidíš.

 8. Je vidět, že v Applu svým zákazníkům rozumí a soustředí se na to podstatný.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).