Domů » Bleskovky » iPhone by mohl nabídnou svítící logo. Apple si vše patentoval

iPhone by mohl nabídnou svítící logo. Apple si vše patentoval

Apple si zaregistroval patent na „upravitelnou dekoraci“, který by mohla reagovat na „příchozí komunikaci“ a další události. Podrobnější popis odhaluje, že by šlo o svítící logo.

Bíle podsvícené jablko dlouho tvořilo ústřední designový prvek MacBooků. Od roku 2015 však Apple používá jen stříbrnou variantu. Pokud by se však firma nový patent rozhodla využít, možná se dočkáme návratu.

Designový prvek i náhrada notifikační diody

V dokumentaci patentu najdeme ilustrační obrázky ukazující nový svítící prvek mimo jiné na notebooku, tabletu a (zřejmě) iMacu. V samotném textu je ale nejčastěji zmiňován mobilní telefon, což se jeví poměrně logicky. Novinka by totiž měla do značné míry suplovat notifikační diodu, a nejvíce oznámení přichází právě na smartphone.

apple logo patent
Nákres jednotlivých vrstev patentované novinky. Podsvícené logo by mohlo nejen blikat a měnit barvu, ale také být skryté za zrcadlovou vrstvou, nebo naopak matným povrchem.

Zajímavé je, že Apple zdůrazňuje i možnost využití svítícího loga (či okraje přístroje) také k účelům uživatelského přizpůsobení. Majitel iPhonu by tak mohl například sladit barvu loga s použitým krytem a podobně. To je na poměry Applu poměrně nezvyklé, společnost si na možnostech uživatelského přizpůsobení příliš nezakládá.

Jestli se Apple někdy tento patent rozhodne využít, samozřejmě nevíme. Pokud se vám ale na svítící logo nechce čekat, můžete si už dnes na některé iPhony pořídit neoficiální modifikaci, která vám jablko rozsvítí. Počítejte ale s tím, že v takovém případě přijdete o záruku.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments