Cena:

iPhone 8 údajně vymění Lightning port za USB-C

S konektory je to u Applu v současné době poměrně značná divočina, uživatel jablečných produktů si v mnoha případech bez redukcí a replikátorů portů neporadí. I když se firma z Cupertina snaží urychlovat proces přechodu na bezdrátové technologie, v mnoha situacích platí oblíbené pravidlo „kabel je kabel“.

lightning

Zatímco všechny nové MacBooky (Pro) již přešly z konektorů Thunderbolt a USB-A na novější USB-C (s podporou obou standardů), v iPhonech stále setrvává proprietární Lightning, což je tristní zejména v situaci, kdy chcete nový iPhone propojit s novým MacBookem – v balení žádný takový kabel nenajdete. Podle informací deníku Wall Street Journal by měl Apple tento nedostatek napravit u příštího iPhonu, který má údajně dostat právě USB-C port.

works

Pokud USB-C dostanou i příští jablečné stolní počítače (o čemž nepochybujeme), bude se Apple konečně moci vrátit ke sloganu „it just works“. Na druhou stranu by se ale tímto krokem připravil o tržby z prodeje redukcí. Kromě USB-C má podle Wall Street Journalu dostat příští vlajkový iPhone i zahnutý AMOLED displej, podobně jako mají vlajkové smartphony Samsungu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.