Domů » Bleskovky » iPhone 8 v prvních drop testech: dejte si pozor na záda, jsou dražší než čelní sklo

iPhone 8 v prvních drop testech: dejte si pozor na záda, jsou dražší než čelní sklo

Když Apple představoval letošní iPhony, tvrdil, že jejich skleněná záda jsou díky speciální zpevňující vrstvě odolnější než veškerá skleněná konkurence. YouTube se tak krátce po zahájení prodejů začal plnit videi, které mají toto tvrzení potvrdit či vyvrátit.

SquareTrade iPhone 8 Breakability

První video od SquareTrade, Inc. porovnává odolnost iPhonu 8 a 8 Plus s Galaxy Note 8, a to simulovanými pády z různé výšky. Bohužel jako základní byla zvolena výška 6 stop (asi 182 cm), a náraz do betonové země se nenávratně podepsal jak na čelních, tak zadních stranách obou telefonů. Sklo bohužel kapitulovalo i při dalších testech, jako je střelba z praku či otáčení v bubnu.

Vítězem testu se nakonec stal iPhone 8 s indexem „rozbitnosti“ 67, na opačný konec se pak postavil Galaxy Note8 s indexem 80, a tedy vysokou šancí poškození.

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Drop Test!

Druhý test od PhoneBuff paradoxně dopadl opačně, v tomto případě opět praskalo sklo jak na iPhonu 8, tak na Galaxy Note8, avšak telefon od Samsungu vydržel více.

iPhone 8 DROP TEST!! - 'Most Durable Glass' Ever?

Poslední příspěvek přidal náš oblíbený destruktor JerryRigEverything, který testoval pády z různých výšek na dvou iPhonech 8, přičemž jeden z nich byl schovaný v odolném krytu. Oproti „laboratorním“ testům zvolil pády z nejčastějších výšek přímo z ruky (případně z kolen), a ukázal, že i iPhone 8 bez krytu může některé pády přežít. Pochopitelně ale každý pád je zcela odlišný a rozhodně se nevyplatí spoléhat se na videa drop testů a vykašlat se na jakoukoliv ochranu.

Pokud si koupíte osmičkový iPhone a nešťastnou náhodou mu praskne sklo, doufejte, že se bude jednat o to přední – podle ceníku služby AppleCare+ totiž výměna čelního skla přijde na vcelku zanedbatelných 29 dolarů (asi 640 korun bez DPH), zatímco nová skleněná záda vás poprvé přijdou na 99 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH), poté na 350 dolarů (asi 7 700 korun bez DPH). Na skleněné iPhony se tak vyplatí dávat maximální pozor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. Ochranné tvrzené sklo a obal se vyplatí.

 2. Muze mi prosim nekdo jako neApplistovy vysvetlit, co znamena ta dvoji cena u vymeny sklenenych zad? Pripada mi divne, ze se za stejny servisni ukon uctuje pokazde jina cena.
  Jinak uprimne nechapu, proc zrovna na tento dil je ted moderni davat jako material sklo, ktere je proste praska. Protiskluzovy plast by se mi zdal vhodnejsi, ale to uz je na jidnou debatu.

  • Protoze plast nebude nikdy pusobit tak premiove jako sklo

  • BlackBerry Keyone nebo Motorola Moto X Force působí z mého pohledu taky prémiově a provedení je mnohem praktičtější, ale problém je asi bezdrátové nabíjení.

  • Jestli si dobre pamatuju, tak pred par lety jeden mene znamy vyrobce telefonu daval 1 vymenu celniho skla v ramci zaruky. Apple mozna dela neco podobneho s tim, ze to neni uplne zadarmo, ale za rezijni poplatek.
   Ad materialy – pokud chces „exkluzivni“ material a zaroven chces indukcni nabijeni, tak mas moznost bud sklo nebo keramiku. Ze se to patla, skrabe a skoro kazdy pres zada kryt je vec jina.

  • Dekuji za odpoved, cili cast ceny prvni vymeny je jiz v cene zarizeni.
   Pravda, indukcni nabijeni me nenapadlo. Jinak souhlasim, ze „exkluzivni“ je spise vysmech praktickemu pouzivani.

  • Znovu ksem kouknul na ceny, misto rezijniho poplatki bych rekl spis s mensim ziskem. Co na sklenenych zadech telefonu muze stat 99 nebo dokonce 350USD je mi zahadou.

  • To jablko přece!!! ????????

  • Tam jde asi spis o tu vymenu samotnou, kde je vicemene nutny rozebrat cely telefon, aby ses dostal k zadum

 3. Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl.

  Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.

  Steve Jobs

  Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí. Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí…

  Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství.

  Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou.

  Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jdetě tam kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou.

  Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty ~ život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí se, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst ~ Kniha zdravého života.

  Bez ohledu na stadium života v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní.

  ~ Steve Jobs

  • Tyto hodnoty já vyznávám již delší dobu.
   Bohužel právě tito lidé je zcela pochopí až na sklonku svého života.
   Mnoho lidí svým přístupem přivedli/přivedou do nesnází, ať již finančních či duševních.
   Jsem rád, že alespoň na sklonku svého života spatřil světlo skutečné naděje.

  • Jak to myslíš že přivedli spoustu lidí do nesnází??

  • Zrovna o tomto bych nerad zde veřejně psal, neboť těch případů mám ve svém okolí mnoho a stále nové vznikají.
   Spíše hledej odpověď u lidí, kteří se stávají závislými na produktech/službách této společnosti nad své finanční a duševní možnosti.
   Ano, hovořím o firmě Apple Inc., Cupertino, Kalifornie, USA, zakladatelů Steve Jobs, Steve Wozniak, Ronald Wayne.

  • Ano ale to už je problém těch lidí, že podlehli slepé touze: To musím mít i kdybych si na to půjčil….

  • Milosi, ja myslim, ze mnohem vetsi problem jsou lide kteri skocili na spek MS a a nad sve dusevni moznosti nakoupili neperspektivni produkty o kterych i dnes tvrdi, ze jim bez problemu funguji a proto nejsou mrtve.

  • lii
   No to nevím, neboť nyní jejich situace s MS zatím končí.
   To mnou uváděný příběh dále pokračuje, dokonce stále ve větším finančním nákladu, neboť tito lidé chtějí většinou to nej.
   A co se týká mne osobně, telefon bohužel po dvou letech nechávám jako záložní již dlouhou dobu, ještě z dob symbianu.
   Podzimní update W10M tohoto roku a následná dvou letá podpora, tuto dobu značně přesahuje.
   Kdyby však náhodou cokoliv, není problém pořídít jinou spotřební elektroniku, která bude splňovat moje požadavky.

  • Motivační citáty sdílí lidí bez práce.

  • Hele ty : „Slova (neregistrovaný) Motivační citáty sdílí lidí bez práce.“ Nemohu tvrdit, že co jsi napsal není pravda, protože to prostě nevím. Stejně tak nemohu nemohu tvrdit že Jobs řekl co píše : „slova jobse (neregistrovaný)“ ale za jedno bych dal ruku do ohně, něco podobného si zcela určitě myslel. Vyhlídka na vlastní konec, dokáže s člověkem, udělat divy.

  • To: slova jobse
   Proto kdo svůj život obětuje Bohu nemusí se smrti bát.

 4. Při pádu z 180cm nepomůže vůbec nic,leda centimetrový gumovy obal

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).