Domů » Bleskovky » iPhone 8 v prvních drop testech: dejte si pozor na záda, jsou dražší než čelní sklo

iPhone 8 v prvních drop testech: dejte si pozor na záda, jsou dražší než čelní sklo

Když Apple představoval letošní iPhony, tvrdil, že jejich skleněná záda jsou díky speciální zpevňující vrstvě odolnější než veškerá skleněná konkurence. YouTube se tak krátce po zahájení prodejů začal plnit videi, které mají toto tvrzení potvrdit či vyvrátit.

SquareTrade iPhone 8 Breakability

První video od SquareTrade, Inc. porovnává odolnost iPhonu 8 a 8 Plus s Galaxy Note 8, a to simulovanými pády z různé výšky. Bohužel jako základní byla zvolena výška 6 stop (asi 182 cm), a náraz do betonové země se nenávratně podepsal jak na čelních, tak zadních stranách obou telefonů. Sklo bohužel kapitulovalo i při dalších testech, jako je střelba z praku či otáčení v bubnu.

Vítězem testu se nakonec stal iPhone 8 s indexem „rozbitnosti“ 67, na opačný konec se pak postavil Galaxy Note8 s indexem 80, a tedy vysokou šancí poškození.

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Drop Test!

Druhý test od PhoneBuff paradoxně dopadl opačně, v tomto případě opět praskalo sklo jak na iPhonu 8, tak na Galaxy Note8, avšak telefon od Samsungu vydržel více.

iPhone 8 DROP TEST!! - 'Most Durable Glass' Ever?

Poslední příspěvek přidal náš oblíbený destruktor JerryRigEverything, který testoval pády z různých výšek na dvou iPhonech 8, přičemž jeden z nich byl schovaný v odolném krytu. Oproti „laboratorním“ testům zvolil pády z nejčastějších výšek přímo z ruky (případně z kolen), a ukázal, že i iPhone 8 bez krytu může některé pády přežít. Pochopitelně ale každý pád je zcela odlišný a rozhodně se nevyplatí spoléhat se na videa drop testů a vykašlat se na jakoukoliv ochranu.

Pokud si koupíte osmičkový iPhone a nešťastnou náhodou mu praskne sklo, doufejte, že se bude jednat o to přední – podle ceníku služby AppleCare+ totiž výměna čelního skla přijde na vcelku zanedbatelných 29 dolarů (asi 640 korun bez DPH), zatímco nová skleněná záda vás poprvé přijdou na 99 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH), poté na 350 dolarů (asi 7 700 korun bez DPH). Na skleněné iPhony se tak vyplatí dávat maximální pozor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments