Cena:

iPhone 8 na nových fotografiích. Do prodeje se dostane v září

Apple minulý týden zahájil výrobu iPhone 8 a na internet se díky tomu dostávají fotografie z továren zachycující nejrůznější náhradní díly či rovnou celý telefon. Dnešní snímky naznačují, že bychom se měli dočkat minimálně třech barevných variant – bílé, černé a nového odstínu zlaté. Ve hře je dále růžově zlatá a stříbrná verze a není vyloučeno, že Apple „osmičku“ nabídne i v červené barvě v rámci série Product.RED.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že se čtečky otisků prstů (Touch ID) vůbec nedočkáme – nahradit by jej měla technologie Face ID pro rozpoznání obličeje. Jeden z nejrespektovanějších Apple analytiků současnosti Ming-Chi Kuo informoval, že by se první kusy iPhone 8 mohly k majitelům dostat už v průběhu září, nicméně dostupnost bude extrémně omezená.

Apple by měl mít na konci září, kdy by se telefon ve vybraných zemích v rámci „první vlny“ mohl objevit (zřejmě USA, Kanada…), mít k dispozici jen okolo 2 až 4 milionů kusů a vše nasvědčuje tomu, že i během čtvrtého kvartálu bude iPhone 8 nedostatkovým zbožím a dostatečné množství by mělo být k dispozici až na začátku roku 2018.

Předpokládá se také, že iPhone 8 bude stát výrazně více než všechny dosavadní modely, zřejmě více než 1 000 dolarů (asi 22 300 korun bez DPH). Vysoce postavený manažer FIH Mobile, dceřiné firmy čínského Foxconnu, na svém účtu na sítí Weibo prozradil, že největším problémem je výroba zvláštního OLED displeje s „vykousnutou“ horní stranou, u níž dochází ke značné chybovosti – údajně je při výrobě znehodnoceno až 40 procent panelů.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.