Cena:

iPhone 8 možná nabere zpoždění. Prý stále není rozhodnuto o umístění čtečky otisků

Od připravovaného iPhonu 8 se očekává čtečka integrovaná do téměř bezrámečkového OLED displeje. Jak konkrétně ale bude implementace vypadat neví nejen komunita, ale zřejmě ani Apple samotný. Rozhodování a hledání nejvhodnějšího způsobu tak pravděpodobně zpozdí představení nové vlajkové lodi Applu o 1–2 měsíce, což znamená, že místo původně očekávaného září bude uveden na trh až někdy na přelomu října a listopadu. Informaci přinesl s odkazem na interní zdroje web Apple Insider.

iPhone 8 s iOS 11
Bude takto vypadat iPhone 8?

Apple již dříve vyloučil umístění čtečky na zádech telefonu, takže umístění v displeji je více než pravděpodobné. Jediná jiná možnost je nedávno patentovaná čtečka v power tlačítku, u níž by ale zřejmě byl problém s naprosto minimální plochou tlačítka.

I umístění v displeji lze ale řešit více způsoby. Na výběr jsou dvě hlavní možnosti – ztenčená oblast displeje, pod níž by se ukrýval optický či ultrazvukový senzor, nebo snímání přímo na ploše displeje, které by bylo zajištěno například infračerveným snímačem.

Spekuluje se také o tom, že čtečka otisku prstů nebude jediný biometrický prvek. iPhone 8 by totiž mohl dostat i duální přední kameru pro rozpoznávání tváře.Nepřehlédněte

První fotografie komponent iPhone 8 potvrzuje čtečku na přední straně

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.