Domů » Bleskovky » Nové iPhony nabídnou vyšší rozlišení displeje. Větší model dostane 2k panel

Nové iPhony nabídnou vyšší rozlišení displeje. Větší model dostane 2k panel

Oficiální představení letošních iPhonů se nezadržitelně blíží – dočkáme se už příští měsíc v týdnu od 12. září (první vlna zemí by se zahájení prodeje měla dočkat už v pátek 16. září). Nikoho asi nepřekvapí, že standardní model nabídne 4,7″ displej a „plusová“ varianta přijde s 5,5″ panelem. Otazník zatím zůstával u rozlišení, nicméně nyní se na internet dostaly fotografie z továrny společnosti JDI, která má pro Apple výrobu displejů zajišťovat.

Fotografie displejů z iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus
Fotografie displejů z iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus

Pokud jsou informace pravdivé, menší 4,7″ iPhone nabídne Full HD rozlišení (1080 x 1920 px), větší iPhone 7 Plus má přijít s 2k, respektive WQHD rozlišením (1440 x 2560 px). Vyšší rozlišení by dávalo smysl nejen z marketingového hlediska – u konkurenčních smartphonů s Androidem, a to i ve střední třídě, začíná být běžným standardem Full HD panel.

Alleged-iPhone-7-screen-panels (1)

Na druhou stranu – vyšší počet pixelů znamená i větší energetickou náročnost, tak doufejme, že se tato změna negativně neprojeví na celkové výdrži. Nové čipy Apple A10 ale slibují vysoký výkon i nižší náročnost na spotřebu.

iPhone 7 v GeekBenchi
iPhone 7 v GeekBenchi

iPhone 7 se také nově objevil v GeekBenchi, kde získal 3548 bodů v single-core a 6430 v multi-core testu. Potvrzeny byly také 3 GB RAM. Ani v tomto případě ale nelze pravost 100% potvrdit, proto uvedené informace prozatím berte s rezervou.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
54 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments