Domů » Bleskovky » iPhone 7 na prvních fotografiích? Bez 3,5mm jacku a s duálním fotoaparátem

iPhone 7 na prvních fotografiích? Bez 3,5mm jacku a s duálním fotoaparátem

Na internetu se dnes objevily údajné fotografie chystaného iPhone 7/Plus. Alespoň to tvrdí zdroje, podle nichž jde o reálné vzorky testovacích prototypů. Na přiloženém snímků si můžeme prohlédnout zadní stranu zařízení s duálním fotoaparátem. Pokud se nejedná o dílo vtipálka, opět se potvrzují již dřívější spekulace o rozdílech mezi jednotlivými modely. Zatímco klasická varianta iPhonu 7 vsadí na klasické řešení s jedním snímačem, větší iPhone 7 Plus bude lákat na dvojici objektivů.

iPhone-7-Plus-leak

Zatím není zcela jasné, jakým stylem Apple dva snímače využije. Reálně se jeví možnosti postprodukční úpravy hloubky ostrosti či rozdílná ohnisková vzdálenost. Druhá kamera také může pořizovat snímky v širším úhlu záběru, podobně jako to dělá třeba LG G5. Další zajímavostí je přítomnost trojice pinů v dolní části zadní strany. V zákulisí se šušká o integraci Smart Connectoru pro připojení doplňkového příslušenství. V tomto bodě se nabízí ochranné kryty s dedikovaným displejem pro zobrazení příchozích notifikací.

Aby toho nebylo málo, redakce zahraničního serveru Appleinsider.com do světa vypustila další fotografie iPhonu 7. Tentokrát jde o pohled na čelní stranu, která při prvním pohledu zaujme absencí hardwarového tlačítka s Touch ID senzorem. To opět nahrává starším zvěstem o integraci čtečky otisků pod krycího sklo dotykového panelu. Druhý snímek dává nahlédnout na spodní okraj, kde se nachází pouze výdechy hlasitých reproduktorů a Lightning konektor. Zdá se, že Apple chce skutečně dát sbohem globálnímu standardu pro připojení sluchátek a vsadit na bezdrátovou technologii.

iphone7

Jakkoli můžou dnešní snímky působit věrohodným dojmem, je vhodné poukázat na fakt, že do oficiální premiéry zbývá ještě několik měsíců. To je dostatečně dlouhá doba pro provedení mnoha změn, které mohou výrazným vlivem ovlivnit finální podobu nových iPhonů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments