Domů » Bleskovky » Další generace iPhonů by mohly pohánět čipy od Intelu. Vznikl kvůli tomu speciální tým

Další generace iPhonů by mohly pohánět čipy od Intelu. Vznikl kvůli tomu speciální tým

Podle serveru VentureBeat dal Intel dohromady tým složený z více než 1000 specialistů, aby pracovali na vývoji LTE čipů pro nový iPhone. Zatímco iPhone 6s i 6s Plus (recenze) jsou oba vybaveny LTE čipem 9X45 LTE od Qualcommu, Intel plánuje dostat do příští generace iPhonů svůj vlastní čip pro LTE, konkrétně model 7360. Protože však má Qualcomm prozatím smlouvu týkající se dodávky čipů pro všechny iPhony, doufá Intel, že se mu podaří osadit svými čipy alespoň některé z plánovaných iPhonů.

Očekává se, že čip 7360 od Intelu bude připraven k nasazení koncem tohoto roku a výrobci smartphonů jej budou mít k dispozici na začátku roku dalšího.


Ilustrační obrázek

Rozhodně stojí za zmínku, že dohoda mezi oběma společnostmi stále není zcela uzavřená. Apple zatím čeká, zda se Intelu povede včas dokončit vývoj nového čipu a zda jich zvládne během určené doby vyrobit dostatek. Dalším důvodem, proč dohoda stále nebyla podepsána, by mohl být fakt, že v budoucnosti se pravděpodobně nebude jednat jen o LTE čipy, které bude Intel pro Apple dodávat.

Na serveru VentureBeat se totiž dále píše, že Apple plánuje v budoucnu osadit své smartphony univerzálním čipsetem, který by v sobě kromě LTE čipu kombinoval také procesor, čímž by bylo pravděpodobně dosaženo větší rychlosti celého telefonu a lepší výdrž baterie, a to hned z několika důvodů – za prvé by bylo možné použít pokročilejší správu napájení a za druhé by se díky menšímu procesoru vešla do iPhonu větší baterie.

Ačkoli žádná z těchto zvěstí není potvrzená a pravděpodobně ani nebude až do slavnostního oznámení nové generace iPhonů v příštím roce, Apple už přidělil Intelu několik svých inženýrů, aby se podíleli na vývoji nového LTE čipu.

Jan Nedbal

12 komentářů

 1. Richy (neregistrovaný)

  No když se ty jebky od Samsungu přehřívaj a žerou jak prase tak je třeba zajít za opravdovým expertem jako je Intel.

 2. Aqzuk (neregistrovaný)

  Nojo. Ještě to skončí tak, že Intel bude odkoupen Applem. Což by znamenalo, že z dražší značky by se stala ještě dražší. A to na obou stranách :D

  • na to apple nemá.

  • Ale ma a jeste mu zbyde.

  • Aqzuk (neregistrovaný)

   Hej. A ono jak si navzájem lezou do prdele tak bych se ani nedivil. Sice se Intel mohl naštvat, že do MacPro dali FirePro, ale to pár miliard USD spraví ;)

  • AQZUK (NEREGISTROVANÝ): No spíše to jsou dva významní partneři s nadstandardními vztahy. A u toho druhého jsi také poměrně mimo, absolutně netuším, čím by se Intel naštval u nasazení FirePro, když to není vůbec segment, kde by působil?

  • Aqzuk (neregistrovaný)

   Tak vzhledem k tomu jak hluboko si navzájem lezou do prdele tak by je mohlo srát, že nepoužili Quadra (což i, přes to, že jsem AMDFanboy by mi přišlo jako lepší volba) tak podporují konkurenci. A je jedno jestli to je v segmentu tvorby plyšových medvídků. Je to konkurence. :D

  • Aqzuk (neregistrovaný): Máš v tom nějak guláš:) Intel = tento článek, FirePro = AMD, Quatro = nVidia. V oblasti profi GPU Intel nefiguruje, AMD a nVidia ano.

  • Aqzuk (neregistrovaný)

   To samozřejmě vím. Jenže to o čem mluvím je to ze AMD je konkurence na poli cpu a i koupi jejich GPU je podporujes. Jenže když koupíš Nvidia tak nepodporujes konkurenci Intelu.

  • Aqzuk (neregistrovaný): Jo takhle, ty na to jdeš přes druhé koleno:) No fakticky máš pravdu, nicméně na druhou stranu, na kolik je AMD fakticky konkurencí pro Intel a na kolik spíše zdroj některých licencovaných technologií.

 3. Jo, intel musí dnes litovat, že prodal ARM divizi. Ale tohle by mohl být slušný návrat. Pochybuju, že by do iPhone dali x86 čipset.

  Ale bylo by to zajímavé, třeba bychom se dočkali rozběhnutí Windows na iPhone :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).