Domů » Bleskovky » Jablečné novinky pod šroubovákem: iPhonům vyrostl Taptic Engine, Apple Watch mají větší baterii

Jablečné novinky pod šroubovákem: iPhonům vyrostl Taptic Engine, Apple Watch mají větší baterii

Server iFixit je známý díky svým rozebíráním smartphonů a dalších mobilních přístrojů na prvočinitele, přičemž výsledkem testu je stanovení tzv. koeficientu rozebiratelnosti, který uvádí, jak snadno jde či nejde zařízení opravit. Pod šroubováky redaktorů iFixitu nyní uvízla nová generace hodinek Apple Watch a nový iPhone 7 Plus.

Apple Watch

Kvůli zvýšené voděodolnosti jsou hodinky lépe slepené, mají vícenásobné těsnění a jinak řešený reproduktor, který má odpuzovat vodu. O tom, že mají hodinky rychlejší čipset a GPS víme z tiskové konference, co však Apple dosud tajil, je kapacita akumulátoru.

watch

Z nové rozborky tak víme, že Apple Watch Series 2 mají baterii o kapacitě 273 mAh (4,35 V, 1,03 Whr), což je o 32 procent více než u první generace. Výdrž však hodinkám nenarostla, patrně právě z důvodu přítomnosti GPS. Na kompletní demontáž Apple Watch Series 2 se můžete podívat na této adrese.

iPhone 7 Plus

Redaktoři iFixit také rozebrali nejnovější iPhone 7 (Plus), jejichž kapacity baterií Apple rovněž neuvádí, avšak jejich drobný nárůst před několika dny je prozradila čínská certifikační autorita TENAA (více informací). I nové iPhony jsou kvůli zvýšené odolnosti vůči vodě lépe slepeny, zajímavostí však je, jak Apple využil prostor, který zůstal po 3,5mm jacku.

iphone

Jeho místo zaujal větší Taptic Engine, tedy řešení, které se stará o haptickou odezvu při doteku displeje a nově také domovského tlačítka. Na demontáž iPhonu 7 Plus se můžete podívat na této adrese.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments