Domů » Bleskovky » iPhone 6s má slabší baterii než předchůdce, přesto by měl vydržet stejně. Výrazně narostla hmotnost

iPhone 6s má slabší baterii než předchůdce, přesto by měl vydržet stejně. Výrazně narostla hmotnost

Apple se včera během keynote nepochlubil kapacitou baterie u nových iPhonů (přečtěte si naše preview). Tak nějak bychom očekávali, že bude stejná jako u předchůdců, ale není tomu tak. Zatímco iPhone 6 disponoval 1810mAh akumulátorem, iPhone 6s nabídne nižší kapacitu 1715mAh. Původní iPhone 6 Plus má 2915mAh baterii, u 6s Plus zatím kapacitu neznáme, ale očekáváme, že se bude pohybovat v rozmezí 2700 až 2850 mAh. Akumulátor se zmenšil kvůli tomu, aby bylo místo na Taptic Engine – čip, který se stará o „obsluhu“ 3D (Force) Touch technologie.

Apple však na svých stránkách uvádí shodné hodnoty výdrže jako u loňské generace. Dosaženo by toho mělo být díky novému 64bitovému čipu Apple A9, který má sice vyšší výpočetní i grafický výkon, ale zároveň je ve spojení s iOS 9 energeticky úspornější. Ve výsledku by tedy výdrž „eskových“ modelů měla zůstat zcela shodná jako u předchůdců.

Z hlediska designu jablečný gigant nepřipravil žádné překvapení. Opět se jedná o hliníkovou konstrukci, nově série 7000, která má být pevnější a méně náchylná k deformacím. Tělo s typicky zakulacenými hranami má v případě klasické verze rozměry 138,3 x 67,1 x 7,1 milimetru. iPhone 6s Plus má rozměry 158,2 x 77,9 x 7,3 mm.

U obou modelů se oproti loňské generaci tloušťka mírně zvětšila, konkrétně o 0,2 mm, což je zanedbatelné. Výrazně ale narostla hmotnost – iPhone 6s má 143 gramů (oproti 129 gramům), iPhone 6s Plus váží dokonce 192 gramů (oproti 172 gramům).

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

16 komentářů

 1. Už takhle 6tka málo vydrží :-( To, že bude novější čip úspornější jsou jen marketingové hrátky.Praxe vždy ukáže že ne.Hmotnost narostla kvůli masivnejšímu šasi, aby se neohýbalo.

  • No nevím, mně vydržel iphone cca 22 hodin (note 4 při stejné zátěži a výrazně vyšší papírové kapacitě baterky dává cca 20 hodin), manželka, která si jej po mně vzala jej má na cca 5 dnů při jejím využití (víceméně jen občas volá, SMS, sem tam emaily, facebook). Jako, že by to bylo málo, to tedy není.

  • Kamarádi, tady ještě někdo bere vážně „HTCJIRKA“ ?

  • Martin II (neregistrovaný)

   LUBICZECH:

   Aka ironia…To sa pytas ty, co si tu na smiech?

  • Kamaráde „MARTIN II (NEREGISTROVANÝ)“ – musíš jít jinam : GPS 48.765336, 22.756653 – tam jsi doma.

  • Martin II (neregistrovaný) a htcjirka : No koukám, že si novej SMÍŠEKCZ. Další trollo.

  • asi novej

  • Martin II (neregistrovaný)

   LubiCzech:

   „Kamaráde „MARTIN II (NEREGISTROVANÝ)“ – musíš jít jinam : GPS 48.765336, 22.756653 – tam jsi doma.“

   Nemusim…

  • LUBICZECH

   Ty čteš nyní Foglara ? :-)

   Až budeš jako Mirek Dušín, jsi v cíli.

   Ten neřekl nikdy žádnou lež. :-))

  • U iPhone 6-tky a mojí L1020 – baterie, jinak pro uživatele o.k. jedno i druhé (dcera – já).

   Bettery pack mimo zdroj 230V – nutností. :-)

 2. XD (neregistrovaný)

  Martin II: trefa :D

 3. Hektor (neregistrovaný)

  Tak to že lubicka nebere nikdo vazne neznamena ze jirka je na tom lepe. Popravde jirka je na tom podstatne hur a spamuje po celym internetu ty svoje debility. Druhej Pelán nebo jak se to ucho vymazaný jmenuje.

  • HEKTORE

   Ty jsi šprýmař :-)

   Tak pojď, nahoď ještě nějakou hlášku…Ucho vymazaný je super…

   Děkuji

 4. mmme (neregistrovaný)

  Zase máte chybu v článku. Opravte váhu u 6S+ vy matlalové.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).