Domů » Bleskovky » iPhone 6c se čtyřpalcovým displejem na prvním videu. Jakou nabídne výbavu?

iPhone 6c se čtyřpalcovým displejem na prvním videu. Jakou nabídne výbavu?

Čínský server M.I.C Gadget před několika okamžiky publikoval video, na kterém má být zachycený údajný čtyřpalcový iPhone 6c, který má Apple představit v polovině letošního roku. Podle zdroje jde o jeden z předprodukčních vzorků pocházející z čínské továrny Foxconn. Konstrukce ctí stejný designový jazyk, který se poprvé objevil u modelu iPhone 6.


Fanouškovský render možné podoby iPhonu 6c

Co se týče výbavy, iPhone 6c má nabídnout čipset Apple A8, 1 GB operační paměti, WiFi (802.11 ac), Bluetooth 4.1 a vylepšenou FaceTime kamerku s clonovým číslem f/2.2. Chybět nemá ani podpora služby Apple Pay a 8Mpx fotoaparát převzatý z iPhonu 6. Na výběr bude ze dvou paměťových variant s kapacitou 16 a 64 GB. Další zdroje dokonce naznačily koncové ceny. Základní model s 16GB úložištěm přijde na zhruba 500 dolarů (přibližně 12 500 Kč).

V tuto chvíli ale nelze s jistotou potvrdit pravost zveřejněného videa a hardwarových parametrů. Přestože se o „levnějším“ iPhonu spekuluje již delší dobu, nelze vyloučit, že přiložené video je dílem nějakého vtipálka. Díky globální nasycenosti trhu mobilní elektronikou má Apple po dlouhé době zaznamenat prodejní pokles. Uvedením dostupnějšího modelu by mohl získat příležitost pro penetraci na trzích, kde doposud bodují levnější značky.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments