Domů » Bleskovky » iPhone 6: První prozrazení podoby nového modelu proběhlo už na konci března

iPhone 6: První prozrazení podoby nového modelu proběhlo už na konci března

Apple včera ve večerních hodinách představil nový iPhone 6, a to rovnou ve dvou variantách. Klasická verze disponuje 4,7″ displejem, Plus varianta pak dokonce 5,5″ panelem. Schválně jsme se podívali do historie, kdy jsme o podobně vypadajícím zařízení informovali, a světe div se, první zmínky o vzhledu iPhone 6 (přesněji jeho zadní strany), který přetrval až do včerejší premiéry, se objevily už 31. března – tedy rovných 162 dnů před představením. Na nákresech je dokonce patrná i vystouplá čočka fotoaparátu.

Fotografie přitom měly pocházet přímo z čínské továrny Foxconnu, který pro Apple telefony kompletuje. V té době jsme si spíše mysleli, že se jedná o podvrh, ale jak se nakonec ukázalo, i více než pět mesíců staré snímky odhalily, jak nový iPhone 6 bude vypadat.


A takhle vypadá zadní strana oficiálně představených iPhonů 6 (zdroj: Engadget)

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

48 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  Zajímalo by mne, proč pořád nechávají na zadní straně ty hrozné nápisy. telefon, který si údajně zakládá na designu a neumí to schovat. Vždyť to zvládnou i garážoví čínští výrobcí…

  • UMIS (neregistrovaný)

   Ty znacky tam musi byt legislativa;-)

  • Ale mohou byt schovane pod suplikem sim apod a ne popsat zada jak bibli.

  • Matt (neregistrovaný)

   Omyl. Ty znaky musí být na viditelné ploše telefonu. FCC to takto nařídilo.

  • Matt (neregistrovaný)

   A stejně tak nechápu co je na tom špatně. Apple to očividně schovávat nechce a nejvíc to řeší ti, kteří by si iPhone nepořídili. Tohle se podobá tomu vtipu:

   Povídá brňák pražákovi:“víte, co si u nás v Brně řikáme o vás pražácích? Že jste debilové.

   Pražák mu na to odvětí:“a víš, co si povídáme o vás my v Praze? NIC“

   Takže tak.

  • lerion (neregistrovaný)

   „Omyl. Ty znaky musí být na viditelné ploše telefonu. FCC to takto nařídilo.“

   Prosím o zdroj. Znamenalo by to totiž, že moje předchozí tři telefony porušily nařízení FCC.

  • Matt (neregistrovaný)

   Jak vidíme, tak žádný z těch tvých telefonů nebyl iPhone, kterého se konkrétně tato podmínka týká.

   Pořád nechápu proč to tak řešíte, když ani iPhone nemáte.

   Výkřiky do tmy o tom, jaký je to podle vás nevkus jsou jen pokusy o hate na novej produkt firmy, která vám očividně leží v žaludku.

  • lerion (neregistrovaný)

   Doporučuji návštěvu očního. Toto je můj první příspěvek:

   „Zajímalo by mne, proč pořád nechávají na zadní straně ty hrozné nápisy. telefon, který si údajně zakládá na designu a neumí to schovat. Vždyť to zvládnou i garážoví čínští výrobci…“

   Kde tam vidíš pokusy o hate na nový produkt? Prostě se podivuji nad tím, proč to tam je, když jiní výrobci to umí schovat tak, aby to nebylo vidět.

   Není to ani tak hate jako kritika toho, že věc, která je vydávaná za příklad propracovanosti a skvělého designu má takovou z mého pohledu nedokonalost.

   Ty říkáš, že tato podmínka se týká jen iPhonu – máš k tomu nějaký zdroj. Toto mne zajímá (myslím to vážně). Je totiž divné, aby se Applu nařizovalo mít na zadní straně toto a přitom nechat ostatním výrobcům volnou ruku, kam si potřebné značky umístí.

   Já jsem se na to normálně zeptal. To, že tebe to tak rozčílilo svědčí spíše o tom, že na tom něco je a že jsem ti sáhnul na oblíbený produkt. Omlouvám se, není to osobní.

  • Zatím to prostě musí být označeno, ale brzy se to změní. [odkaz]

  • Matt (neregistrovaný)

   Tak znova, design je silně subjektivní záležitost, milý Mcezo. To, že tobě se nezdá, že by to nezapadalo do Apple konceptu neznamená, že to tak přijde i ostatním. Tenhle typickej znak měli všechny iPhony, proto nechápu, že si vážně myslíš, že je to nějaká nedomyšlenost nebo neschopnost to zakrýt.

   FCC má podmínky stanovené tak, že jakékoliv easy-acces device může mít certifikaci umístěnou i na zadní straně krytu (například). Díky tomu, že iPhone potřebuje ke svému rozebraní zvláštní šroubováky, činí ho to „hard-acces device.“ Tímto je teda tahle podmínka „speciálně pro iPhone, vzhledem k tomu, že by mohli jednoduše zvolit jiné šrouby.

   Nemám důvod proč se rozčilovat, spíš jen nechápu tvůj zarytej anti-apple přístup bez jakýhokoliv porozumnění. Viz ta nechápavost, že Apple tam ty znaky dává účelně. Namísto toho jdeš hlavou proti zdi pod jiným nickem.

  • lerion (neregistrovaný)

   Však jo, značka FCC na telefonu být zatím musí. Ok. To beru. Ale proč ji Nokia může (na unibody telefon) umístit tak, aby nebyla vidět, ale Apple ne?

   Já myslel, že Apple je nejpropracovanější a nejvyladěnější.

  • A nápis na tom něco mění? Tak to chce mít zřejmě sjednocený napříč všemi výrobky. Kam by to schoval u iPadu wifi verze? Nokia zas všude cpe výrobce foťáku, vadí ti to?

  • A zřejmě by ten schovaný nápis Nokii v USA neprošel, proto ho má lumia Icon, která je pro americký trh taky viditelný [odkaz]

 2. Matt (neregistrovaný)

  Proč by to měli schovávat? Kvalitní hodinky mají na zadní straně taky uvedenou výrobu a nezůstává to jen u hodinek a Applu.

  • lerion (neregistrovaný)

   A ta zadní strana hodinek je vidět? Já bych řekl, že maximálně tak večer a ráno v ložnici…

   Nejde mi ani tak o to, že tam mají uvedeno, že to vyrobili v Číně, ale o všechny jiné nápisy a symboly typu FCC a podobně…

   Na to, že si hrají na design, tak to je docela ostuda.

  • Matt (neregistrovaný)

   A jak často můžeš takhle vidět záda telefonu? Displejem dolů ho pokladádá naprosté minimum, stejně tak když telefon držíš v ruce, tak ten nápis vidět není. Nechápu proč jsi teda vytáhl to přirovnání s viditelností na hodinkách.

   Design je subjektivní věc, obzvlášť co se týče tohodle. To už se b tom fakt nimráš. Kromě diskuzí na internetu jsem u nikoho nezaznamenal, že by to vyloženě vadilo, Mcezo. :-)

  • Nic v zlom MATT, ale ty to prirovnavas k hodinkam..LERION len uviedol priklad :)

   No a napr ani mne sa to nepaci ze to tam je..preco to nevedeli skryt pod SIM zasuvku ako to ma napr L920 :)

  • Matt (neregistrovaný)

   Ano, ale on píše o viditelnosti na hodinkách, na kterých to je (není) vidět úplně stejně.

 3. Treba to tam byt musi, pravy duvod by mohl byt vysvetlen na apple disscusion ale nechce se mi to tam hledat.

  • Seriove cislo beru FCC a CE by tam pravda byt nemuselo ale nevim proc bych se mel na telefon divat zezadu.

  • lerion (neregistrovaný)

   A proč tedy výrobci jako třeba Nokia zvládají všechny tyhle povinné náležitosti dát například na vnitřní stranu držáku na SIMkartu?

  • Hele neverim ze by to apple nezvladnul, prijde mi to ze to maji od telek uradu narizene, jini vyrobci to nedelaji.

  • Matt (neregistrovaný)

   Ty ale pořád nerozumíš tomu, že to tam dávají cíleně. Lidí jako ty, kterým to vadí je naprostá minorita.

  • Taky mi to tak prijde.

  • Budto chteji aby bylo seriove cislo a pateicne normy co pristroj splnuje viditelne, nebo to tam podle americkych zakonu proste byt musi.

  • lerion (neregistrovaný)

   Jenže ono tam je jen to FCC a že se má recyklovat… A pokud by to uvedeno být muselo, proč by to jiní mít nemuseli?

  • Ale oni to taky mají, pokud je sundavací kryt, je to většinou uvedeno na baterce, pak to nemusí být na těle, Sony to má třeba na spodní hraně, htc to má taky na zádech.

  • MATT: proč by to tam bylo cíleně?

   LERION: Pokud vezmeš v potaz to, že ten text musí být na telefonu umístěn povinně tak, aby byl viditelný i pro koncové uživatele a to, že je ten telefon uživatelsky nerozebiratelný, tak to prostě pořád bude umístěno na viditelném místě. Ostatní výrobci, kteří mají v portfoliu telefony s unibody konstrukci, to taky mají umístěno na vnější straně krytu (Nokia, HTC, Xiaomi, Sony…)

  • Ze sony to mela vzadu dole snad jen xperia z, nokie to urcite nemaji, to je prece spolu s wp to jedine dobre.

  • Matt (neregistrovaný)

   Nejsem designový zaměstnanec Applu, neznám jejich důvody proč to tam dávají. Mně to jako zákazníkovy nevadí, tudíž nemám potřebu se tím zabývat.

   Ale z logiky věci je jasné, že pokud by to tam Apple nechtěl mít umístěné, udělá to jako například ostatní výrobci.

   Stejně tak můžeme spekulovat proč má na zádech napsáno iPhone, i když je od prvního pohledu jasné, že se o iPhone skutečně jedná.

  • Muj ipad mini to ma taky a fakt nevim proc bych se tim mel zabyvat…..tohle je proste zase utok na apple, neni to nokia,ms s wp tak je to automaticky spatne….kdy asi dotazi na pomoc dalsi fanatik htc jirka?

  • všechny unibody Nokie to maji…

  • Ty ale lerion nezmini zvlastni nokii nekritizuje a do apple sije, proste klasika.

  • Matt (neregistrovaný)

   Trochu jsem hledal a všechny ty symboly tam musí být uvedeny. Konkrétně FCC nemůže být umístěno nikde jinde než na viditelném povrchu telefonu (proto nesmí být např. u slotu na SIM) a stejně tak ani nesmí být dále než na 3 kliknutí v telefonu. Nejsem si jistý jak je to s dalšími normy, každopádně by bylo asi zvláštní, kdyby tam nechali jen samotné FCC.

   Ale znovu opakuji: mně je to jako uživatelovi fuk, stejně tak i velké většině dalších.

  • Tommyts: ukaz mi jednu nokiu ktora to ma tak ako apple..a nie pod krytom na SIM alebo na spodnej hrane

  • MATT

   Jak ale vidis nekteri to proste nepochopi a hodi se jim ze muzou apple kritizovat, uspech se neodpousti a v dobe kdy je WP na ustupu teprv.

  • TOMASSX1: Lumia 925, 1520 např.

   Lumia 800, 900, 920, 1020 to mají na spodní hraně. to ale nemění nic na tom, že je ten text umístěný na VNĚJŠÍ (viditelné) straně telefonu.

  • Nikoliv, 920 nemá nic na celem unibody, pouze pod suplikem SIM.

   1020 ma FCC pod suplikem SIM a na spodni hrane jen CE.Takze schovat to lze a nemusi byt popsan telefon jak kniha ala iPhone.

  • L820 – 2x nápis NOKIA. Z každé strany jeden. To je vše ;) Když se chce, tak to jde. Osobně se mi ostatní nápisy na zadních stranách telefonů nelíbí a vždy si toho všimnu, ale to je subjektivní. Jen si myslím, že je minimum lidí, kterým by absence podobných nápisů vadila. Spíš je jim to jedno nebo se jim to nelíbí.

  • Mcezovi to vadi asi jako jedinemu neni se cemu divit

  • A proč 2X nápis nokia, trošku zbytečný ne? To si není sama sebou jistá nebo co? Hnus:-D prostě Apple to má umístěný na stejným místě od začátku a už to k tomu patří. Do šuplíčku to schovávají ti neůspěšní, jejichž produkty končí velice brzy taky v šupliku.

  • Geary: No ty jsi debo, promiň, ale tvé příspěvky jsou hodny zvláštní školy. Taky mám 820, a k čemu bych tam měl mít x nadpisů. To si jako budu cist neco na mobilu, nebo budu ukazovat, Hele hele ja mam úspěšný telefon a mám tam nápisy. Fakt jsi debo, promiň. Prober se z ty pubery.

  • Idea (neregistrovaný)

   Ty na svý Lumii právě máš spoustu „nadpisů“, aby všichni znali jméno toho krámu, co máš v ruce.:-)

  • Má tam to samý, co v hlavě. Nasráno.

 4. Martin (neregistrovaný)

  Plus varianta ma 5,5″ display, nie 5,7″.

 5. Popravde jsem se zatim nesetkal za ty roky reg na ip foru s nikym komu by tohle vadilo, proste to tam je a nikdo to neresi.

 6. king125kg (neregistrovaný)

  Takže jeby drby mali zase pravdu. Minimálne v prípade iphonu je to presne to, čo sa hovorilo, že bude.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).