Domů » Bleskovky » Rozdíl ve výdrži nových iPhonů s čipy od Samsungu a TSMC je zanedbatelný, tvrdí Apple

Rozdíl ve výdrži nových iPhonů s čipy od Samsungu a TSMC je zanedbatelný, tvrdí Apple

Před nedávnem jsme vás informovali o prvních testech, které poukazovaly na rozdíly ve výdrži iPhonu 6s (videorecenze) s čipy Apple A9 od Samsungu a TSMC. Naměřené hodnoty se rozcházely až o dvě hodiny ve prospěch procesoru od společnosti TSMC, což řadu uživatelů právem znepokojilo. Rázem se vyrojila řada otázek, jak si může výrobce něco podobného dovolit u prémiového produktu, jehož cena začíná nad hranicíc dvaceti tisíc korun. Celá kauza pochopitelně doputovala až do sídla Applu, od kterého jsme se (nečekaně) dočkali oficiálního vyjádření, v kterém se vše snaží uvést na pravou míru.

Kalifornský gigant se hájí tím, že oba procesory podrobil internímu testování, které vykázalo odchylky v rozmezí od dvou do tří procent, což nepřekračuje stanovené limity. Testovací benchmarky využívají neadekvátní metodiku meření, během něhož vytěžují procesor na absolutní maximum, aby co nejrychleji vyčerpaly kapacitu integrovaného akumulátoru.


Tip ke čtení – Zjistěte, zda máte iPhone s čipem od Samsungu nebo TSMC?

To ovšem neodpovídá běžnému režimu, jakým je smartphone používán v praxi. Podle Applu je jeho čipset A9 v iPhone 6s a 6s Plus to nejlepší, na co lze v chytrých telefonech narazit a obě varianty splňují vysoké požadavky na finální jakost.

Už samotný komentář Applu vzbudil překvapení – společnost se většinou totiž k podobným kauzám vůbec nevyjadřuje. Důvodem se zřejmě stal citelný tlak ze strany odborné komunity, která volala po vysvětlení. Pokud by se skutečně ukázalo, že jeden z čipsetů výrazně převyšuje druhý, mohlo by to mít negativní dopad na další prodeje letošních novinek.


Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
BRudolph
Uživatel
BRudolph

Ovšem, že to neovlivní prodej letošních novinek. I přes všechny průsery, které doprovází vydání každé generace to budou kupovat jak rohlíky.

Johnnny
Uživatel
Johnnny

Preco by malo ? Tie problemy sa tykaju hlavne ludi ktori iPhone nevlastnia, nevlastnili a s najvacsou pravdepodobnostou ani vlastnit nebudu. Drviva vacsina pouzivatelov o tych problemoch ani nevie a maju celkom ine starosti nez travit volny cas na portaloch ako je smartmania.

kjkszpj (neregistrovaný)
Anonym
kjkszpj (neregistrovaný)

JAN (NEREGISTROVANÝ): Že si myslíš ty, že to netrápi žiadneho majiteľa ajfónu, ešte nezanmená, že to tak je.

Tom (neregistrovaný)
Anonym
Tom (neregistrovaný)

Takze i ty k nim patris,tak proc to neprobrat kdyz ani jeden ho nemame a mit nebudeme,boze ty jsi idiot..