Domů » Bleskovky » iPhone 5s a iPhone 5c míří na český trh, kdy se začnou prodávat?

iPhone 5s a iPhone 5c míří na český trh, kdy se začnou prodávat?

Apple českým redakcím rozeslal tiskovou zprávu, ve které informuje o termínu zahájení prodeje v dalších zemích. iPhone 5s a iPhone 5c se v České republice a na Slovensku. Telefony budou k dispozici prostředním online Apple Store a u autorizovaných prodejců. Dá se očekávat, že iPhone 5s bude opět nedostatkovým zbožím, zejména pak bílá a zlatá varianta (obdobný scénář platil i při zahájení prodeje v Německu), naopak o iPhone 5c takový zájem zřejmě nebude a v tomto případě se zřejmě dostane na všechny zájemce.


iPhone 5s a iPhone 5c míří na český trh

Vodafone už také potvrdil, že nové iPhony bude nabízet od 25. října, O2 zatím s Applem jedná a T-Mobile přislíbil podrobnější vyjádření k podmínkám na později. Jablečné novinky se u nás a na Slovensku začnou prodávat jen tři dny po představení nového iPadu a iPadu mini.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

12 komentářů

 1. Mate tam chybku, ne od 25. srpna, ale rijna.

 2. J (neregistrovaný)

  No konečně

 3. David (neregistrovaný)

  Mate tam chybku v displejich. Maji stejne displeje o stejne velikosti. Cecko mema 640x960px, ale stejny displej jako Sko. Uz jste to tak meli chBne i v katalogu.

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  No myslím, že to nebude nedostatkovým zbožím, tedy pokud nebude skoupen překupníky pro východní křupany.

  Myslím, si to proto jaké modely iPhonu zůstaly skladem jako né moc prodejné ležáky.

 5. mato (neregistrovaný)

  oplati sa dat 700e za iphone 5s?

 6. spíš je otázka zda se vyplatí 5C když 4S je ofiko pod 10 tisíc

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Tak ta 8GB verze pod 10000,- opravdu se nevyplatí.

 7. žbrenda wolš (neregistrovaný)

  Iphone 5 mám a viac by som ho už nekúpil. Idem ho predať a som teda zvedavý, jak rýchlo sa mi to podarí, kedže iovečky stále tvrdia, že tento spotrebný krám si drží stále svoju cenu aj záujem oň aj po dlhej dobe, tý brďo.

 8. žbrenda wolš (neregistrovaný)

  Človek až žasne, že ešte aj teraz po nejakej dobe zistím, jak je tento krám obmedzený vďaka tým vyfeteným de me nt om z jablka. Nedávno som zistil, že ios 7 podporuje cez 3g sťahovať iba súbory do maximálnej veľkosti 100 mb. Mne sa podarilo stiahnúť iba max. 35 mb. Nádhera. Ďalej ďalšie prekvapenie je že ani ios 7 nepodporuje plnohodnotný multitasking, pretože každá aplikácia má na pozadí vyčlenený čas 10 min alebo tak nejako. To isté sa deje, keď locknem fón. Takže už konečne som pochopil, že prečo mi vždycky padne, preruší sa alebo spomalí wifi, keď sťahujem nejaký 350mb súbor cez download manager z uložto a začnem do toho dajme tomu počúvať hudbu, kým mi to nestiahne, alebo fón locknem a idem sa vy sra ť. Nakoniec zistím, že chlapík zaspal a nesťahuje, hahaha. To isté goodreader, keď dávam nejaké väčšie súbory do pc alebo z, cez wifi. No krása. Ja si predstavujem pod mobilným zariadením zariadenie, ktoré ma nebude obmedzovať a konečné rozodnutie nechá na mne a ktoré bude sktutočne samostatné a mobilné a nebudem musieť stále so sebou vláčiť notebook jak ko ko t. Štím na teba ty zhnité jablko…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).