iPhone 4S vám prý uvaří mozek 3× rychleji než Galaxy S III

Otázka škodlivé radiace vyzařované z mobilních telefonů je neustále omílané téma, které pamatuje historické začátky těchto zařízení, čas od času rozvíří novinové titulky šokujícím odhalením a zas zmizí mimo mediální radary jakmile se během dalších pokusů dokáže opak. Nedávno se na AppStore objevila zajímavá iOS aplikace, která porovnává množství elektromagnetického záření vysílaného různými modely chytrých telefonů. Jednotlivá čísla jsou udávana ve veličině SAR (specifická míra absorbce, jednotka W/kg), podle statistiky si údajně nejlépe vede Samsung Galaxy S3 s 0,34 W/kg, zmíněný iPhone 4S je na žebříčku o několik příček výše s číslem 1,1 W/kg.

 

Podle Tawkonu může takové množství záření při dlouhodobém volání vyvolat nádor mozku a z tohoto hlediska by bylo tedy výhodnější si pořídit Galaxy S3, než iPhone 4S. Těžko říci, kolik starostí tato čísla vyvolají mezi koncovými uživateli jablečných telefonů, Applu ale zřejmě přidělala tolik vrásek, že pro jistotu aplikaci ze svého softwarového trhu odstranil. Téměř ve stejnou chvíli se ale objevila i verze pro Android, kterou si doteď můžete zdarma stáhnout z Google Play a ověřit si „bezpečnost“ používání právě vašeho telefonu. Analýza věrohodnosti takového tvrzení by vydala na samostatný a mnohem obsáhlejší článek, nicméně osobně používám již druhým rokem BlackBerry Bold 9700, který žebříku společnosti Tawkon dominuje s číslem 1,37 W/kg a mohu vás ujistit, že z mé hlavy zatím nic neobvyklého nevyrostlo.

Zdroj

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku