iPhone 15 znovu uniká. Nejdražší model potěší příznivce bezrámečkových displejů

apple iphone 15 9to5mac
  • Řada iPhone 15 má konečně přinést pořádně bezrámečkový displej
  • Nový únik také znovu potvrzuje dynamický ostrov i pro základní model

Apple možná jako první přišel v roce 2017 s kompletně bezrámečkovým displejem a výřezem, nicméně pak polevil a byl dohnán konkurencí. Aktuálně platí iPhony za smartphony s nejtlustšími rámečky kolem displeje. Změnit to má letošní generace iPhone 15.

Ta podle dostupných informací nabídne extrémně tenké rámečky, zejména u modelů Pro a Pro Max. A potvrzuje to i nový únik pocházející od uživatele ShrimpApplePro. Ten na čínskou sociální síť Douyin (TikTok) sdílel video, kde drží tři ochranná skla na displej nových iPhonů. Má jít o krycí skla pro iPhone 15, 15 Pro a 15 Pro Max.

Právě u modelů Pro je patrné, že černý rámeček po obvodu skla je extrémně tenký, rozhodně tenčí než u současné generace iPhone 14. Kromě toho to vypadá, že specifický výřez dynamický ostrov (Dynamic Island) bude k dispozici i na levnějších modelech iPhone 15 a 15 Plus. Apple tak alespoň částečně stáhne rozdíly mezi Pro a ne-Pro modely.

Později sdílel ShrimpApplePro ještě jedno video, které nepochází přímo od něj, ale také ukazuje krycí skla nových iPhonů. Tentokrát již dokonce nalepené na maketě, která má představovat proporce nového iPhonu 15.

Autor článku blank
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku