TOPlist

iPhone 15 Ultra má být menší než iPhone 14 Pro Max. Důvod je prostý

iphone 15 unsplash

Letos v září Apple nepochybně představí nové iPhony, přičemž stejně jako v minulých letech bychom se měli dočkat čtyř různých modelů. Spekuluje se, že Apple lehce své portfolio promění a namísto očekávaného iPhonu 15 Pro Max představí ještě vybavenější iPhone 15 Ultra. Ať se nejdražší model bude jmenovat jakkoliv, měl by oslnit několika mezigeneračními vylepšeními a také lehkou úpravou designu. Jak bude vrcholný iPhone vypadat, odhaluje uznávaný informátor Ice Universe.

iPhone 15 Ultra (nebo 15 Pro Max?) si má ponechat stejně velký 6,7″ displej jako jeho předchůdce, avšak díky tenčím rámečkům okolo má chystaná novinka v půdoryse o něco menší – její rozměry mají být 159,86 × 76,73 mm. Drobný nárůst máme očekávat v tloušťce, a to ze současných 7,85 na 8,25 mm (přes fotoaparáty 11,84 mm). Telefon si údajně ponechá tři čočky fotoaparátu a LiDAR senzor, periskopické kamerky s větší úrovní přiblížení se však pravděpodobně nedočkáme.

Chystaný iPhone má být také vůbec prvním telefonem od Applu, která přijde o všechna mechanická tlačítka, ta mají zcela nahradit dotykové senzory s haptickou odezvou. Novinkou rovněž bude nahrazení nabíjecího Lightning portu za univerzálnější USB-C.

iPhone 15 Plus 1

Na internet se rovněž dostaly neoficiální CAD obrázky iPhonu 15 Plus. Zde se z hlediska rozměrů nemají konat prakticky žádné změny, oproti současnému modelu se rozdíly počítají v setinách milimetrů. Hlavní rozdíly se mají nacházet na dvou místech – na spodní straně, kam Apple „vyvrtá“ namísto Lightningu port USB-C, a pak v horní části displeje, kde současný výřez nahradí oválný otvor Dynamic Island.

iPhone 15 Plus 2

Otázkou však je, zda tato vylepšení pomohou posílit prodeje, které jsou v případě iPhonu 14 Plus údajně velmi slabé.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku