iPhone 15 Pro Max v žebříčku DxOMark! Králem stále zůstává někdo jiný – SMARTmania.cz

iPhone 15 Pro Max v žebříčku DxOMark. Králem stále zůstává někdo jiný

Apple iPhone 15 Pro (Max), detail na fotoaparát
  • DxOMark rozhodl o tom, že nový iPhone 15 Pro Max je druhý nejlepší fotomobil na trhu
  • Porazil Oppo Find X6 Pro i Honor Magic 5 Pro, králem však zůstává Huawei P60 Pro

Společnost Apple si letos dala jasný cíl – inovovat fotoaparát na takovou úroveň, až bude muset celý svět uznat, že nový iPhone opravdu fotí dobře. Ač jde o lehkou nadsázku, inovace, které Apple u iPhonu 15 Pro Max provedl, se zřejmě vyplatily. Redakce serveru DxOMark totiž nový iPhone poslala na stříbrné místo mezi nejlepšími fotomobily na trhu.

iPhone uchvátil DxOMark

iPhone 15 Pro Max si vysloužil celkových 154 bodů. Podle DxOMarku je Apple v mnoha věcech naprosto nejlepší: produkuje prý nejlepší fotografie i videa ve vnitřních prostorách a geniálně zpracovává také portrétní snímky jednotlivců i skupin. To stejné platí i o videích s funkcí portrétního režimu.

Ve slovním hodnocení DxOMark vyzdvihuje živý jas a kontrast při prohlížení fotografií na displeji telefonu, velmi přesnou expozici i u nočních snímků, příjemné a přirozené podání barev a pleťových tónů, vynikající detaily při jasném světle, rychlé a přesné automatické ostření nebo účinnou stabilizaci videa.

Na druhou stranu, moc přesvědčivě prý iPhone nefotí v noci, má problém s nežádoucími artefakty a kritiku si též vysloužil nekonzistentní zoom – tedy dalo by se říct, že největší letošní novinka.

„Apple iPhone 15 Pro Max je nejlepší iPhone, který jsme dosud testovali, a zajišťuje si místo mezi nejlepšími zařízeními v našem žebříčku fotoaparátů. Jeho výkon vynikl v oblasti expozice, která trvale přinášela pozoruhodné výsledky v oblasti snímků a videí v celé řadě podmínek,“ stojí v testu DxOMark.

Králem zůstává Huawei

Nejdražší nový iPhone skončil jen jeden bod před Oppo Find X6 Pro a dva body za králem celého žebříčku, kterým je Huawei P60 Pro. Ten nabízí 48Mpx hlavní fotoaparát s laserovým autofokusem, optickou stabilizací a fázovým ostřením. Doplňují ho 13Mpx širokoúhlý snímač a 48Mpx teleobjektiv s 3,5× optickým přiblížením.

iPhone 15 Pro Max naproti tomu disponuje 48Mpx hlavním fotoaparátem, který má optickou stabilizaci obrazu i fázové ostření. Dále je tu 12Mpx širokoúhlý fotoaparát a nakonec 12Mpx teleobjektiv se 120mm ohniskovou vzdáleností, optickou stabilizací obrazu a až 5× optickým přiblížením.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku