iPhone 14 Pro dostane našlapaný fotoaparát a větší porci RAM

iPhone 14 Mock Feature Pruple 2

Modelová řada iPhone 13 se sotva stihla ohřát na pultech obchodů a nejen známí analytici už čile spekulují, jak budou vypadat jejich nástupci. Ačkoli je iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max) povedená sestava zařízení, oproti minulé generaci přinesla méně novinek, než by (nejen) skalní fanoušci značky očekávali.

iphone 14 pro
Spekulovaná podoba iPhonu 14 Pro

Analytik Haitong International Securities Jeff Pu přišel už dříve s informací o chystaných iPhonech 14. Ty by měly být čtyři, stejně jako v aktuální generaci, a konkrétně se má jednat o 6,1“ iPhone 14, 6,7“ iPhone 14 Max, 6,1“ iPhone 14 Pro a 6,7“ iPhone 14 Pro Max. Rozloučit bychom se definitivně měli s iPhonem mini.

Nyní Pu doplnil informace o další novinky, které se týkají rozlišení fotoaparátů. Hlavní snímač by v příštím roce měl mít rozlišení 48 Mpx a dvojice širokoúhlý objektiv/teleobjektiv má zůstat na 12 Mpx. Tuto spekulaci potvrzuje také analytik Ming-Chi Kuo a dodává, že nebude chybět ani natáčení do 8K.

Pu zároveň očekává, že iPhony 14 s přídomkem Pro dostanou 8GB porci RAM, byť někteří jiní analytici s ním v tomto nesouhlasí. Podobně je na tom i jeho tvrzení, že všechny iPhony 14 dostanou displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Na konto displejů už v září letošního roku analytik Ross Young prohlásil, že základní iPhone 14 a iPhone 14 Max zůstanou u 60Hz obnovovací frekvence. Poslední  Puovo tvrzení se týká vnitřní paměti – podle něj bude u iPhonu 14 základ 64 GB, byť u současných modelů je minimem 128GB vnitřní úložiště.

Jeff Pu ve svých predikcích příliš úspěšný není

Pokud jde o přesnost Puových predikcí, ne vždycky se dokázal trefit do černého. Zatímco správně předpověděl například příchod 16“ MacBooku Pro a iPadu Pro s mini LED displejem v roce 2021, sázka na HomePod s 3D kamerami v roce 2019 nevyšla. Podle serveru Apple Track je jeho úspěšnost jen lehce nad padesáti procenty, takže jeho informace je potřeba brát s dostatečnou rezervou.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku