Domů » Bleskovky » iOS vs. Android: podle průzkumu je operační systém od Googlu ve třetím čtvrtletí stabilnější

iOS vs. Android: podle průzkumu je operační systém od Googlu ve třetím čtvrtletí stabilnější

Podle nejnovějšího průzkumu společnosti Blancco Technology Group jsou zařízení s operačním systémem iOS ve třetím čtvrtletí méně stabilní, než roztříštěný Android. Celosvětově zaznamenalo až 62 % všech iPhonů a iPadů nějaký problém, přičemž u zařízení s operačním systémem Android je to „pouze“ 47 %.

U společnosti Apple je největším viníkem iPhone 6, který ve 13 % zaznamenal nějakou nestabilitu systému – v závěsu jsou iPhone 6 & iPhone 5s s 9 % a poslední místo obsadil iPad Air s 1 procentem. U zařízení s Androidem nejvíce chybuje telefon LeEco Le 2 (13 %), v jehož těsném závěsu jsou zařízení Xiaomi Redmi 3S a Xiaomi Redmi Note 3 (9 %). Ani velice oblíbený Galaxy S7 edge není bez chyby, 5 % ze všech telefonů mělo nějaký softwarový problém.

Neméně zajímavé jsou statistiky s pády aplikací. Během sledovaného období selhaly aplikace na systému iOS téměř třikrát více (65 %), než aplikace běžící na zařízení s Androidem (25 %). Na zařízeních s iOS má největší problém Instagram (14 %), Snapchat (12 %) a Facebook (9 %). Na Androidu je situace horší v tom smyslu, že nejvíce padají aplikace systémové – například služba IMS (32 %), aplikace pro telefonování (12 %) nebo obchod Google Play (10 %). Nakolik můžeme brát výsledky analýzy společnosti Blancco Technology Group jako relevantní, nevíme.

Se zajímavou statistikou se pochlubila i společnost AppsFlyer, která zjistila, že uživatelé zařízení s operačním systémem Android odinstalovávají aplikace dvakrát více, než uživatelé s iOS. Na systému Android dojde dříve či později ve 43 % k odinstalování hry, přičemž u systému iOS je to jen 13 %. Podle AppsFlyer je tento výrazný rozdíl údajně způsobený tím, že jablečná zařízení nabízejí v základu větší vnitřní úložiště, než-li telefony či tablety se systémem Android.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.