Domů » Bleskovky » iOS 13 na prvních screenshotech. Takto bude vypadat tmavý mód

iOS 13 na prvních screenshotech. Takto bude vypadat tmavý mód

Už příští týden Apple představí nové verze svých operačních systémů, přičemž nejočekávanější budou zejména novinky v mobilní platformě iOS. Už nyní okrajově víme, co můžeme očekávat, prakticky jistý je příchod systémového tmavého módu. Jeho příchod nyní potvrzují i první screenshoty, které exkluzivně získal server 9to5mac.

ios 13

Tmavý režim zahalí aplikace do černé

Na screenshotu hudební aplikace je patrné, že Apple ve tmavém tématu použije zcela černé pozadí, namísto dříve spekulovaného tmavě šedého. Tento krok bude velkou výhodou pro OLED displeje, které vrcholové iPhony v posledních generacích mají. Tmavší je i ohraničení čtyř hlavních aplikací vespod domovské obrazovky, možná se bude měnit v závislosti na tématu. Upravené bude i rozhraní pro úpravy pořízeného screenshotu, namísto šedého pozadí uvidíme rozmazanou domovskou obrazovku a více nástrojů pro editaci.

Přepracována má být i aplikace Reminders, která dorazí nejen do iOS, ale i do macOS. Aplikace dostane postranní panel a na něm dlaždice čtyř sekcí – dnešní, naplánované, označené a všechny, chybět nebude ani vyhledávání.

ios

Najdi moje…

Apple se také chystá sloučit funkce Find My Friends a Find My iPhone do jedné aplikace, která bude jednoduše nazvaná Find My.

findmy

Aplikace má vypadat jako velká mapa, která vyplní celou obrazovku, na ní pak budou vidět členové rodiny a přátelé, na další záložce pak uvidíte zařízení připojená k účtu uživatele.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments